Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Češi vzali před svátkem supermarkety útokem. Vyšší tržby mají i e-shopy

Autor: ČTK, ula - 
27. října 2016
22:50

Češi využili čtvrtek k předzásobení před pátečním uzavřením velkých prodejen. Obchodní řetězce i e-shopy s potravinami zaznamenaly nárůst počtu zákazníků oproti průměru. Obchodníci posílili směny, aby se netvořily fronty u pokladen, vyplývá z ankety ČTK mezi prodejci.

„Pozorujeme zvýšený zájem zákazníků oproti běžným dnům. Zákazníci pořizují větší víkendové až týdenní nákupy,“ uvedl odpoledne mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček.

On-line supermarket s potravinami Kolonial.cz zaznamenal nárůst poptávky o 40 procent u objednávek rozvozu na pátek. „Což zároveň znamená posílení zítřejších směn ve skladu a v rámci vozového parku,“ uvedl mluvčí Jan Řezáč.

„Podle aktuálních čísel to vypadá, že bude dnešek rekordní. Maximální kapacitu máme připravenou i na zítra, uvidíme, jaký bude zájem,“ uvedla Michala Gregorová z e-shopu s potravinami Rohlik.cz.

Některé e-shopy zavřou výdejní místa

I e-shop Kasa.cz zatím zaznamenal nárůst tržeb zhruba 20 procent oproti běžným čtvrtkům. „Během státních svátků uzavřeme KASAHOUSY a budou zavřena také výdejní místa KasaPOINT v lokalitách, které odpovídají podmínkám stanoveným zákonem. Zákazníci si budou moci zboží osobně vyzvedávat následující den, popřípadě zvolit doručení domů,“ uvedla ředitelka komunikace Kasa.cz Andrea Čižmářová.

Novinka poprvé v praxi

V pátek 28. října se v praxi poprvé uplatní zákaz prodeje ve větších obchodech. Část obchodních center zůstane v pátek otevřená, část zavře.

Uzavřeny zůstanou také některé menší prodejny, na něž se zákaz nevztahuje.
Obchody musí podle nové legislativy zavřít na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince.

Na Štědrý den mohou mít otevřeno do 12:00. Zákaz prodeje se nevztahuje na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, lékárny, čerpací stanice, obchody na letištích nebo nádražích nebo na prodejny v nemocnicích. Za porušení zákona hrozí pokuta až milion korun.

e.44 ( 28. října 2016 19:33 )

Jsi dement? Proč velkej nákup, když můžu mít denně všechno čerstvý? Kvalita, hlavně ta z farmy, to je pošušňáníčko, sice stojí víc ale vyplatí se to. 100x lepší chuť všeho než toho ze supersračkáren kde nakupujou sračkožrouti jako ty odpad z celý Evropy a Babišovy hnusy plný hormonů, éček, nastavený vodou a moukou. Blééé.

e.44 ( 28. října 2016 12:13 )

Do supesračkáren nechodím nakupovat vůbec, tak proč bych tam měla jít ve čtvrtek, když jsem si mohla nakoupit všechno čerstvé a české kvalitní dnes u řezníka, co bere maso z místní farmy a uzeniny vyrábí sám, pečivo ještě teplé z místní pekárny, stejně tak výborné dortíky pro vnoučata co přijedou, a zeleninu, mléčné výrobky a ovocné šťávy mi přivezou z Nákupzfarmy.cz až domů.

Zobrazit celou diskusi