Čtvrtek 15. duben 2021
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Virus škodí nenarozeným dětem. Vývoj vakcíny potrvá léta, varuje odborník

Autor: tmp - 
28. ledna 2016
08:57

Podle odborníka na tropickou medicínu Rastislava Maďara může vývoj vakcíny proti novému viru zika trvat i několik let. Virus, který se šíří bodnutím od komára, se momentálně nedá vyléčit, řeší se jenom jeho symptomy. O vývoji vakcíny promluvil v rozhovoru pro Právo.

Ministerstvo zdravotnictví varuje především těhotné ženy před cestami do Latinské Ameriky. Virus, který poškozuje nenarozené děti, hlásí už 25 zemí. První případ možné nákazy už řeší i v Dánsku u pacienta, který se vrátil ze Střední a Jižní Ameriky. „Ve světě už byly zaznamenány desítky případů, kdy se matkám rodí děti s výrazně menší hlavou, což je často způsobeno nedostatečně vyvinutým mozkem,“ řekl odborník Rastislav Maďar.

Podle něj bude vývoj vakcíny trvat i několik let. „U některých nemocí to trvá pět až osm let, u jiných i 25, záleží, jak to dobře jde. Náklady na vývoj očkovací látky jsou od 750 milionů do miliardy dolarů,“ řekl odborník Právu. Vyvinutá vakcína pak musí projít několika fázemi klinických zkoušek. Ty mohou opět trvat léta. „Celkově klinické zkoušky nového přípravku, ať už léku, nebo vakcíny, trvají sedm i více let,“ uvedl odborník.

Příznaky nemoci jsou podobné spalničkám. Pacient dostane horečku, vyrážku, zarudnou mu oči a bolí ho klouby. Jelikož neexistuje lék, léčí se pouze symptomy – podávají se tedy léky proti horečce a bolesti. Nemoc se přenáší bodnutím od komára, pacient tedy nemusí být v izolaci. Podle odborníka je přenos ziky pravděpodobnější na jihu Evropy než na našem území. Přes letecké spoje se ale nakažený může dostat i k nám.

tgbg ( 28. ledna 2016 12:45 )

Jak vidím ten komár už léta řádí i v ČR. Nejvíc jsou postiženi komunisti-rusřitníci.

balika ( 28. ledna 2016 11:14 )

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7350-americka-laborator-na-ukrajine-vypustila-smrtici-virus-20-mrtvyc h-a-200-vazne-zranenych

balika ( 28. ledna 2016 10:41 )

Žádní komáři a virur zika, ale nová vakcína proti MMR!!!!!!!!!!

balika ( 28. ledna 2016 10:39 )

Nová vakcína proti Tdap způsobila vzácnou vývojovou vadu – mikrocefalii u tisíců novorozenců v Latinské Americe. Povinnost této vakcíny pro těhotné ženy byla v Brazílii vyhlášena koncem roku 2014 a očkování se začalo aplikovat v prvních měsících roku 2015, což odpovídá začátku porodů dětí s mikrocefalií v listopadu a prosinci 2015. (V některých státech je Tdap tetanus, záškrt a chřipka). Prohlášení, že to náhle způsobil „virus zika“, popírá veškerou logiku. Nový „autismus“ zvaný „mikrocefalie“ postihl v minulých 2 měsících 2 400 brazilských novorozenců, i když nikdy předtím k ničemu takovému nedošlo. Tvrdí se, že mikrocefalie je způsobována tím, že těhotná žena byla štípnuta komárem nesoucím africký zika virus, který se do Brazílie dostal v roce 2015. Avšak brazilské příznaky neodpovídají těm, které jsou známy již od roku 1954, a tento virus nebyl nikdy nikde na světě spjat se zakrněním mozku novorozenců. http://orgo-net.blogspot.cz/2016/01/pozor-dulezita-oprava-nova-vakcina.html

tgbg ( 28. ledna 2016 10:13 )

Hm, rusáci se mstí celému světu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa