V Thajsku se muž nakazil virem MERS, jde už o druhý případ

V Thajsku se muž nakazil virem MERS. (Ilustrační foto)  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
24. ledna 2016
08:38

Již druhý případ nákazy nebezpečného virového onemocnění MERS v Thajsku. Loni se virem nakazil podnikatel (75) z Ománu, nyní lékaři v pátek MERS zjistili u jiného muže (71) z Ománu, který v pátek přicestoval do hlavního města Bangkoku.

Onemocnění MERS u něj zdravotníci odhalili při kontrole v nemocnici, uvedl dnes podle agentury Reuters thajský ministr zdravotnictví. Případ byl prý odhalen rychle a veřejnost by neměla propadat panice. Lékaři nyní kvůli možnému šíření nákazy sledují 37 dalších lidí, mezi kterými je i syn nemocného.

První pacient léčený na nebezpečný respirační virus MERS v Thajsku se loni zcela uzdravil. Šlo tehdy o 75letého podnikatele z Ománu, který byl hospitalizován v Bangkoku.

Proti koronaviru MERS, jehož příznaky se srovnávají s onemocněním SARS, které v roce 2003 usmrtilo na 800 lidí, neexistuje žádná vakcína a ani se zatím přesně neví, jak nemoc účinně léčit.

Mimo oblast Blízkého východu, kde se choroba v roce 2012 objevila poprvé, má největší počet případů blízkovýchodního respiračního syndromu (MERS) Jižní Korea. Celosvětově zemřelo na nákazu virem MERS od roku 2012 nejméně 586 lidí.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud