Svědectví spoluvězně: Janoušek se má za mřížemi jako král!

Autor: Marcel Mihalik - 
22. 9. 2015
05:00

Hlavičkování při nohejbale a vodka. To jsou podle spoluvězně důvody, proč se Romanu Janouškovi (47) v base motá hlava. Jeho advokát ovšem tvrdí, že potřebuje novou operaci. A chce ho dostat ven!

Na Blesk se dopisem obrátil jeden z muklů věznice v Brně-Bohunicích. Muž, jehož identitu redakce zná, vylíčil »všední« život za dopravní nehodu odsouzeného Janouška. „Psalo se, že je vážně nemocen. Hned po příchodu na oddělení začal vesele sportovat. Hraje nohejbal, kde dává hlavičky,“ stojí hned úvodem. Janouškovi předtím odstranili krevní sraženinu na mozku.

Podle advokáta Víta Širokého se mu stav zhoršil a měl by opět podstoupit zákrok, na který je vězeňský špitál »krátký«. Tudíž by mohl z basy, kde si žije jako král, ven…

Janoušek alias Mazánek, který kdysi s exprimátorem Pavlem Bémem (52) v podstatě řídil Prahu, si podle zdroje Blesku »lebedí« v pokoji ve dvou. „Přitom v cimrách jsou vězni i po 8 lidech,“ píše se v dopise.

Spoluvězeň dále tvrdí, že dokonce po příchodu »Mazánka« na oddělení pořídila věznice novou ledničku, kde půlku prý využívá výhradně Janoušek. Jak to vysvětluje věznice? „V případě potřeby (porucha, navýšení počtu odsouzených) je tato technika obměňována,“ potvrdila Blesku mluvčí Bohunic Dana Krejčířová.

„Vymyslela se nová práce – placený pomocník knihovníka. Do Janouškova příchodu nic takového neexistovalo,“ popsal lobbistovo pracovní zařazení spoluvězeň. Krejčířová to nevyvrátila: „Určování pracovních pozic odsouzených je interní záležitostí věznice.“ Blesk spočítal, že Janoušek bere asi 6750 korun měsíčně.

„Nejhorší však přišlo dne 30. 8. 2015, kdy se pan Janoušek ožral vodkou s džusem tak, že druhý den v pondělí nemohl ani chodit, natož hovořit,“ napsal redakci „Mazánkův“ spoluvězeň.

A popsal další výsadu. Zatímco telefonní hovory jiných smí trvat maximálně 10 minut denně, Janoušek prý žhaví dráty i třikrát za den. Opíječku mluvčí popřela s tím, že jde „o lživou informaci“ a telefonáty se prý mohou odehrávat v době osobního volna.

Co se ještě objevilo v dopise:

  • „Na posilovnu mají odsouzení nárok jednou za den. Janoušek dvakrát a z toho jednou dokonce během pracovní doby.“
  • „S velitelem, který má na starosti oddíl, si Janoušek nejenom tyká, ale dokonce mu i nakupuje a nosí mu kartony cigaret.“
  • „Všechny podplácí telefonními kartami či cigaretami. Dokonce se chlubí, že koupil vychovateli luxusní hodinky. O řediteli mluví jako o »dědkovi«, který ho musí poslouchat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

prycsvladou ( 22. září 2015 12:42 )

 dědku je ti to jasné co máš ted udělat-doufám žes to četl zruš funkci pomocnika knihovníka,zakaž telefonování,zruš ledničku a hod toho buzíka na díru

mikes15 ( 22. září 2015 12:18 )

 Jestli je to pravda, tak okamžitě vedoucího dát k Janouškovi.

brejlak ( 22. září 2015 11:58 )

Jak řekl jeden bývalý politik: "Kdo na to má?" Když si vzpomenu, že jsem také zvonil, cítím se jak bývalá hlava státu,když ji přistihli jak kradla pero.

ivoadler ( 22. září 2015 11:14 )

Co jsme si v 89 vyzvonili, to máme. Proto mě podmínky v base pro Janouška nepřekvapují. Kdyby bylo jen to...

ellenic ( 22. září 2015 10:44 )

Takže ne nemocný, ale společensky vězeňsky unavený . Tyhle informace mne vůbec nepřekvapují, divila bych se, kdyby k tomu u Janouška nedocházelo. Tihle mocipáni, kteří ke svému majetku většinou bezpracně přišli, ti ani ve vězení nejsou potrestáni . On si své obchody řídí i z vězení. Takové thajské vězení nebo v některé z rozvojových zemí, to by kvičel jinak a byl by rád, že dostane misku rýže a vodu z potoka .

Zobrazit celou diskusi
Další videa