Newyorská policie dopadla šíleného útočníka: Napadal lidi kladivem

Autor: ČTK - 
14. května 2015
07:09

Čtyři lidi na různých místech New Yorku napadl podle policie kladivem třicetiletý muž, jehož ve středu zneškodnili policisté. Ti jej postřelili poté, co vytáhl svou zbraň proti jednomu z nich. Útočník podle agentury AP trpěl schizofrenií a byl již několikrát zadržen. 

David Baril podle policie útočil v pondělí na čtyřech místech New Yorku, kdy si za své cíle vybral ženy a muže ve věku od 20 do 34 let. Většinou utrpěli lehčí zranění. Se stejnou zbraní, kterou prý nosil ve svém batohu, vyrazil rovněž na uniformovanou policistku, jež se svým kolegou ve středu mířila ke zcela jinému případu. Záběry z bezpečnostní kamery ukazují, že ji zasáhl nejméně třikrát, než na něj policista dvakrát vystřelil. Baril nyní leží s vážnými poraněními v nemocnici. 

Podle policie je pravděpodobné, že za všemi útoky stojí on. Ještě před několika měsíci se léčil na psychiatrické klinice, terapii však sám ukončil. V minulosti byl nejméně osmkrát zadržen.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

vrahrychtar ( 14. května 2015 07:36 )

rysavyho zmrta syn....na 100%

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud