Kladivový útok: Muž zranil 10 lidí, sám pak zemřel

Autor: ČTK, shp - 
15. října 2015
07:06

Muž s kladivem nakráčel v Britské Kolumbii s kladivem v ruce do úřadu spravujícího záležitosti indiánů v provincii. Začal s ním kolem sebe mlátit na všechny strany a útočit na lidi. Nakonec to sám nepřežil.

Při útoku v úřadu spravujícím záležitosti indiánů v provincii Britská Kolumbie na západě Kanady zahynul útočník a dalších deset osob utrpělo zranění. Podle lékařů je stav dvou pacientů kritický, zranění dalších dvou jsou pak vážná, uvedla agentura Reuters s odvoláním na místní média. Muž vešel do úřadu a na přítomné zaútočil kladivem.

K incidentu došlo ve středu po osmé hodině ráno místního času (po 17:30 SELČ) ve městě Lillooet, když man "používající zbraně" napadl tři osoby, uvedla policie ve svém prohlášení. Město Lillooet leží asi 260 kilometrů severovýchodně od Vancouveru.

Útočník byl zastaven a když policie na místo dorazila, aby ho zadržela, muž byl již v bezvědomí. Policisté se ho snažili neúspěšně oživit, hned na místě byl prohlášen za mrtvého. Co bylo příčinou jeho smrti, nebylo jasné.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud