Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Hanku a Tonču našly americké drony. Nečas musel odsouhlasit akci, kdyby při ní zemřely!

Autor: simao - 
1. dubna 2015
13:29

Hanka a Tonča se po dvou letech vrátily do Česka, snahy o jejich záchranu ze spárů únosců však probíhaly i v minulosti. Podpis pod záchrannou misi, kterou se chystali podniknout Američané, připojil někdejší premiér Petr Nečas. Američané vyslali na místo věznění Hanky a Tonči drony. Jenže nastaly komplikace...

Pokus o záchranu dvou Češek ze spárů únosců měl proběhnout již v minulosti, vše bylo naplánováno, uvedlo Právo. Američané údajně vystopovali původní oblast, kam byly Hanka s Tončou uneseny – a to pomocí dronů. Jenže únosci je patrně spatřili.

Koordinátorem u amerických záchranných jednotek byl podle práva Čech z 601. skupiny speciálních sil. Misi však musel schválit tehdejší premiér Nečas. A to proto, aby Američané byli z obliga, kdyby se něco zvrtlo a dívky by při zásahu Američanů utrpěly zranění, nebo co hůř zemřely… Právě Nečas dal tak podle Práva oficiální souhlas k akci, do které se měli pustit Američané. Ti chtěli údajně záruku z oficiálních míst, že česká strana akci schvaluje. 

„Vše, co se dělo kolem kroků na záchranu dvou unesených občanek ČR, spadá pod ochranu utajovaných skutečností a jsem vázán mlčenlivostí, takže vám to nesmím potvrdit. Nicméně vám to ani nevyvracím,“ sdělil Právu expremiér Nečas poté, co se Hana Humpálová a Antonie Chrástecká vrátily do Česka.

„Nečas se tehdy zachoval jako chlap, vzal tu odpovědnost na sebe a podepsal to,“ sdělil Právu jeho zdroj. Jenže politické změny v Česku záchrannou akci zkomplikovaly. Situaci kolem Hanky a Tonči sledoval šéf vojenské rozvědky Milan Kovanda, ten však skončil na lavici obžalovaných v kauze premiérovy pravé ruky Jany Nagyové.

A tak se nakonec osvobození dočkaly Češky, které se vydaly na cestu přes Pákistán do Indie, až letos v březnu. Expremiér Nečas prý o unesených Češkách jednal také přímo v Pákistánu, ale neuspěl. Právo uvádí, že tehdy navíc ozbrojenci unesli dvě Francouzky, a tak nebylo jasné, zda se podařilo navázat kontakt s únosci Francouzek, nebo Češek. Při tom všem je však možné, že nebýt dění kolem kauzy Nagyová, podařilo by se Hanku s Tončou osvobodit podstatně dříve.

Video První slova Hanky Humpálové a Tonči Chrástecké po jejich propuštění na svobodu - youtube.com/IHH
Video se připravuje ...

ixtlil ( 2. dubna 2015 03:45 )

Tak spíš bych řekl, že žádný politikář nemá co brát na sebe odpovšdnost, kdyby náhodou při osovobozování rukojmí zahynula. Správně se měl alespoňn zeptat ,jestli s takovýmhle "osvobozováním" by souhlasili jejich rodiče. A za předpokladu, že by rodiče toto "osvobozování" odmítli, měl by to za povinnost respektovat. Takhle se vrátily živé, zatímco je mohli únosci při osvobozování zabít, pak by se nevrátily nikdy. Takže Nečas je pěkný kripl, když sice bere tzv. odpovědnost za jejich smrt na sebe, ale přitom se nezeptá, jestli se to bude líbit jejich rodičům. Protže ti by byli nešťastní, ne on a ta jeho fuchtle Na to nemá právo. Asi podobně, jakoby někdo chtěl bez jeho souhlasu "osvobozovat" jeho dětičky nebo tu štětku. Je to idiot. Obešel oprávněné zájmy rodin Hanky a Tonky.

pyskotka ( 1. dubna 2015 16:47 )

kobyla1 ?

pyskotka ( 1. dubna 2015 16:46 )

Co je, mozek zrovna tasíš z mixeru? To byly obrátky st. 6

pyskotka ( 1. dubna 2015 16:44 )

Miluj svoji starou, vole

pyskotka ( 1. dubna 2015 16:43 )

Nečase je dost škoda, zaháčkovala si ho parta Kovandy a v ní byla u píška Nagyovka. Chlapi vy když zblbnete, mozek spadne do trenek..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud