KOMENTÁŘ: Chcete pomoct prezidentovi? Sepište petici!

Petr Holec, komentátor Blesk.cz a redaktor týdeníku Euro
Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
18. března 2015
16:55

Skupina lidí v čele s Michalem Majznerem předala Senátu petici s názvem Prezidente, odejděte, jíž chtějí docílit ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. Signatáři petice, již podepsalo 11 000 lidí, podezírají prezidenta z vlastizrady kvůli jeho výrokům o konfliktu na Ukrajině, lidských právech v Číně a vyhladovění Senátu kvůli jeho zbytečnosti.

Zeman si nemohl přát nic lepšího. Jeho prezidentství určitě není poklidnou procházkou lánskou oborou, ani jeho nejspornější výroky ovšem netrumfnou bizarnost petice. Ostatně petice a ústavní žaloby na nejvyšší ústavní činitele jako by se staly naší tradicí, když si nevíme rady s nějakým politikem nebo výsledky voleb. A taky přitahovaly obvyklé podezřelé, v případě Zemana například i profesionálního hlídacího psa dobra Martina Mejstříka.

Ústavní žalobu od Senátu, ten pro změnu za údajnou velezradu, si jako dárek k odchodu z funkce vysloužil i exprezident Václav Klaus. Vsadím se, že se vážně tehdy nemohl brát ani její nejhlasitější propagátor Jiří Dienstbier, další profesionální hlídací pes dobra. Není sice nejlepší právník, už na tiskovce v Senátu ale určitě dobře znal výsledek své sisyfovské práce: nic.

Nejbizarnější na petici proti Zemanovi ale je, že jejím autorům nejvíc vadí jeho nejméně sporné výroky. Co jiného než občanská válka, jak ukrajinský konflikt nazval Zeman, to je, když proti sobě bojují především Ukrajinci? Že jednu stranu brutálně zneužívá a vojensky podporuje Rusko, z toho ještě regulérní válku nedělá. Stejně jako není od věci Zemanova idea vyhladovění Senátu, jehož členové by rozpuštěním dostali šanci normálně pracovat. Skoro mám podezření, že petici proti Zemanovi ve skutečnosti někdo inicioval jako petici na jeho podporu, protože jakmile proti vám vytáhne Mejstřík… Máte vyhráno! 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

salto ( 19. března 2015 08:14 )

Ať žije ódées, ať žije ódées, ať žije ódées - hurááá To by jeden nevykoumal

salto ( 19. března 2015 08:12 )

To máš ze špatného fetu?

salto ( 19. března 2015 08:11 )

borka30 ( 18. března 2015 19:17 )

Pleteš se hochu. nic nezneuctil žádnými zvratky.

siroky11 ( 18. března 2015 18:19 )

Jeden "ušlápnutý" blbec sepíše petici, sežene více jak 10 tis. podpisů a myslí si, že odvolá prezidenta, kterého volila drtivá většina národa! To je ale chudáček nevyzrálej! (a blbej)

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud