Bývalý překladatel ISIS: Viděl jsem zabíjet Džihádistu Johna

Autor: dce - 
11. 3. 2015
15:15

Před nedávnem uprchl ze Sýrie a nyní prozradil tajemství teroristů. Saleh, jak si bývalý překladatel Islámského státu říká, pozradil, že viděl Džihádistu Johna zabíjet. Potvrdil i jeho identitu a vysvětlil mnohé teroristické praktiky.

Saleh nedávno utekl do Turecka, kde se skrývá jak před spravedlností, tak i islamisty. Pracoval jako překladatel pro teroristy z ISIS a pomáhal jim při komunikaci s rukojmími. Ty měl uklidňovat před „falešnými“ popravami. Islamisté totiž své oběti nejprve několikrát popravili takříkajíc nanečisto.

Chtěli tak dosáhnout toho, že budou jejich rukojmí v klidu, až dojde na skutečnou popravu. „Říkali jim ‚žádný problém, jen to na točíme, nezabijeme tě, jen chceme, aby vaše vláda přestala útočit na Sýrii. Nemáme s tebou žádný problém, ty jsi náš host‘. Ale nakonec je vždycky zabili,“ uvedl Saleh. Svým rukojmím dokonce dávali arabská jména, aby se cítili lépe. Nebo jejich rodná jména jen nedokázali vyslovit. 

Saleh také prozradil, že alespoň 70 % velitelů mezi teroristy jsou cizinci, zbytek jsou Syřané. Mezi cizince patří samozřejmě i Džihádista John, rodným jménem Mohamed Emwazi. Právě on popravoval všechny důležité zahraniční rukojmí – podle Saleha k tomu byl jediný svolný.

Jenže právě v tom se Emwazi vypracoval a teď je hlavním popravčím, který rozkazy jen rozdává a rozhodně nepřijímá. „Když popravoval Kendžiho Gotoa, byl jsem u toho. Viděl jsem to zdálky,“ uvedl Saleh. „Když ho zabil, přišli tři nebo čtyři lidi, odnesli tělo do auta a odjeli. John jel jiným směrem.“

„Velkej šéf tam byl s nima. Turek (Salehův zaměstnavatel, pozn. red.) jim říkal, kam mají dát kameru a tak, ale John tomu šéfoval. Pořád říkal ‚dělej, dělej, dělej, musíme to stihnout‘. Respektuju ho. On rozkazuje a ostatní to plní,“ dodal Saleh.

Na dotaz proč Johna respektuje, odpověděl, že kvůli tomu, že používá k vraždám nůž – musí podle něj být velmi silný.

Doporučujeme
ocasqqq ( 11. března 2015 21:30 )

Nejsou to výstřihy filmu co tady píší?Nikdo nám nedokázal to po 11.září 2001 zda to byly islamisté hnutí Taliban Usama bin Ladina a také nám řikaly pohádky.Zda jim to neudělala místní narkomafie nebo někdo z Jugoslávie!A vtom předošlém roce byla válka na balkáně a rozpad Jugoslávie.

stokl.roman ( 11. března 2015 19:08 )

Na dotaz proč Johna respektuje, odpověděl, že kvůli tomu, že používá k vraždám nůž – musí podle něj být velmi silný.....co je to za blbost? To spíš právě svědčí o tom, že je to obyčejnej přizdikakáč

honza54.. ( 11. března 2015 19:00 )

Hledám holku na sex, nemá některá zájem?

japos22 ( 11. března 2015 18:50 )

Teď je jasné, proč jsou statečná rukojmí tak vklidu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud