Pokud sestra získá syny, ihned se vracím do Česka, říká Eva, které sebrali v Norsku děti

Autor: shp - 
28. 1. 2015
18:54

O bratry Denise (9) a Davida (6) Michalákovy nebojuje usilovně jen jejich matka Eva, ale i její sestra Zuzana Sovková. Ta je jim ochotná s manželem poskytnout domov v moravském Hodoníně. Kdyby se jí to podařilo, Eva by ihned opustila Norsko, kde zažila už tolik hrůz...

Pokud by norská sociální služba Barnevernet trvala na tom, že matka Eva není schopna děti vychovávat tak, jak je zapotřebí, má rodina v záloze ještě alternativní řešení. Denise a Davida by mohla vychovávat sestra.

„Chceme, aby děti vychovávala Eva, ale pokud by to nešlo, jsme připraveni se o ně s manželem postarat,“ řekla Zuzana Blesk.cz. „Máme velký dům se spoustou pokojů, klukům jsme už koupili i postele,“ dodala žena, která s chotěm vychovává dvě děti.

„Sestra už o děti žádala u minulého projednávání. Nebyl na to brán zřetel. Pak jí řekli, že dítě nemůže získat do péče, protože nemá trvalý pobyt na území Norska,“ řekla Blesk.cz Eva Michaláková. Podle Zuzany musí být další žádost podána přes ambasádu.

Teta dětí však o syny nebojuje jen na norské frontě, ale i v Česku. Okresní soud v Hodoníně obdržel žalobu o svěření dětí do své péče po rozvodu Evy s manželem. Obě ženy se snaží, seč jim síly stačí, aby se děti dostaly ke své biologické rodině.

S Evou si neustále píšeme, voláme, mluvíme po Skypu,“ říká Zuzana. „Situace je hrozná, ale naše sesterské pouto posílila,“ dodala. Kdyby sestra dostala děti do péče, neváhala by paní Michaláková ani vteřinu a vrátila by se do své domoviny.

„Do Česka bych se vrátila hned. Jsem tu jenom kvůli boji o děti,“ dodala Eva. Děti jí Barnevernet sebral v roce 2011 kvůli údajnému zneužívání ze strany otce. Později pěstounka tvrdila, že se jí Denis svěřil, že ho zneužívala i matka.

Nic z toho se nepotvrdilo. Zneužívání vyvrátila lékařská vyšetření a policejní vyšetřování bylo pozastaveno. Bratři však přesto stále žijí každý v jiné rodině a s biologickou matkou se mohou vídat jen dvakrát ročně po dobu 15 minut.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

liskabystrouska ( 29. ledna 2015 05:01 )

jastana

liskabystrouska ( 29. ledna 2015 05:00 )

aronak

liskabystrouska ( 29. ledna 2015 04:59 )

to není jenom tam ale i v Anglii

recus ( 29. ledna 2015 03:10 )

https://www.youtube.com/watch?v=bSQAuxgErsc

sabartnok ( 29. ledna 2015 02:52 )

 Nemocna máš pravdu je to přesně tak.

Zobrazit celou diskusi
Další videa