Eva, které sebrali děti v Norsku: Manžel si myslel, že se rozvedeme jen na oko!

Autor: shp - 
29. 1. 2015
06:14

Odpustila by mu i nevěru, ale to, že jí zatajil svou psychickou poruchu, už na ni bylo moc. Eva Michaláková, které sebrali v Norsku syny Denise (9) a Davida (6), promluvila o hořkém konci svého manželství s Josefem exkluzivně pro Blesk.cz.

Podle udání z mateřské školky to měl být právě otec, který děti zneužíval. Lékařská vyšetření to vyvrátila, policejní vyšetřování nic neprokázalo, přesto syny stále Evě nevrátili. Byť si Češka nemyslí, že by je otec zneužíval, a nikdy ho při tom neviděla, konec jejich vztahu byl bolestivý.

„Exmanžel trpí psychickou poruchou osobnosti. Nemoc mi před svatbou zatajil,“ řekla Blesk.cz. „Odpustila bych mu i nevěru, ale tuhle lež ne,“ dodala Eva. Proto se s Josefem, za kterým se do Norska odstěhovala, rozhodla rozvést.

„On si však myslel, že se rozvedeme jen na oko kvůli Barnevernetu. Myslel si, že náš vztah bude pokračovat. Dlouhou dobu poté, co jsme se odloučili, to odmítal přijmout,“ uzavřela paní Michaláková.

Děti jí byly odebrány norskou sociální službou v roce 2011. Vídat se s nimi smí jen dvakrát ročně a to po dobu 15 minut. Nesmí na ně mluvit česky, nesmí je sama první obejmout. Každý z chlapců navíc žije v jiné pěstounské rodině.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

ikolop ( 3. února 2015 01:26 )

Samozřejmě, že v severských státech jde o velký kšeft s bílými - a nejlépe slovanskými - dětmi : českými, slovenskými, polskými, ruskými, ukrajinskými atd. Proto všechno kolem dětí tak zoufale, křečovitě, striktně, podezřele tají ! Nejezděte tam, nebo vám stát ukradne děti.

jana1313 ( 29. ledna 2015 22:07 )

Děkuji za snahu a za odkazy. Bohužel už dnes nemám čas se tím probírat, musím na kutě, ráno mám důležité jednání ale při nejbližší příležitosti to všechno určitě zkouknu. Co táhlo po emigraci právě do Norska Josefa Michaláka, to také nevím, ale paní Evu tam přivedla právě láska k Josefovi a láska je bohužel někdy slepá. Ale ani láska by neměla zastínit odpovědnost k tomu kde hodláme přivést na svět své děti a pokud už se stěhuje člověk do ciziny, měl by si pečlivě zjistit jestli tím nevystaví své děti nebezpečí nebo něčí zvůli. Přeji vám dobrou noc.

dutchschulz ( 29. ledna 2015 21:29 )

Dobrý večer, jano1313. No to jste mi dala, už asi 2 hodiny hledám to video. Asi bude mezi některými reportážemi ČT: http://www.ceskatelevize.cz/hledani/?q=Michal%C3%A1kov%C3%A1&cx=000499866030418304096%3Aukbowjvr r7u ale nemám tu sílu ani čas všechno znovu sledovat. Tak Vám přeji úspěšný lov. Jinak jsem při té příležitosti narazil na informaci, že Michalák byl údajně nahluchlý a křičel (4:12): http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/299559-eva-michalakova-se-stara-o-deti-ve-skolce-o- sve-vlastni-ale-zatim-bojuje/ Celkově z těch reportáží z Norska na mne padla depréze už jenom tím, jak to tam vypadá: metr sněhu, kosa jak v Charkově na nádraží a dřevěné haluzny, ve kterých bydlí obyvatelé údajně jednoho z nejbohatších států světa. Domek Michaláka je tak malý, že má letní vybavení včetně byciklu venku, vše hezky zapadané sněhem. I když pominu tu tragédii s dětmi, stále mi uniká, co za štěstí Michalákovi v Norsku hledali a hlavně - našli.

jana1313 ( 29. ledna 2015 17:23 )

Děkuji za odpověď. Nejsem tady příliš často, tak mi to v Blesku možná uniklo. Ale to je stejně jedno. Blesk ani líný alibista Kapitán pro mě nejsou věrohodné zdroje. Už z toho důvodu, že jiné různé zdroje se shodují na zcela jiných informacích. Z druhého odstavce je pravdivá pouze informace o emigraci, ovšem došlo k ní už v roce 1968 (možno ověřit i z českých oficiálních zdrojů), řvaní a nahluchlost je pouze něčí fantazie. Na ve třetím odstavci zmíněné video bych prosila odkaz. Mám jiné informace a i když přihlédnu k tomu, že na paní Michalákovou vyvíjí Barnevernet už delší dobu nátlak ohledně toho co má říkat, jsem na základě videa ochotná případně částečně svůj postoj přehodnotit. Na čtvrtý odstavec už jsem odpověděla na začátku. Blesk nelze brát vážně mimo jiné i pro to, že v nových článcích popírá informace které dříve poskytl a netýká se to jen této kauzy. Chápu že vám na základě určitých zkreslených informací může Michalák připadat tak jak ho hodnotíte ale já musím na základě skutečných informací konstatovat, že se zachoval jak nejlépe mohl. K rozvodu došlo z diktátu Barnevernet, rozvod na oko, kdy by se se ženou dál stýkal, by nebyl brán jako rozvod. Od počátku bylo jasné, že pokud by došlo k vrácení dětí, tak jen samotné matce. Sice vrácení dětí by se rovnalo zázraku, ovšem milující otec doufá i v něj a neohrozí ho tím, že by se do věci jakkoli angažoval.

dutchschulz ( 29. ledna 2015 16:04 )

Info k prvnímu odstavci jsem si složil z několika zdrojů - tuším první články Blesku, rozhovor na ČT 24 s p. Kapitánem a snad i kdejemojedite.cz. To, že Michalák řval na rodinu jako protrženej, až to slyšeli sousedi, v jednom z uvedených zdrojů omlouvali tím, že je nahluchlý, což mu prý způsobila spřátelená vojska v r. 1968... a někde v té souvislosti byla zmínka o emigraci v r. 1969. A kdyby to nebyla pravda? Tak by řvaní na rodinu asi odpovídalo jeho sociální úrovni, milá jano1313. Ve videu z Norska, když tam jednala s úřady Michaláková a naši poslanci, dotyčná říká, že manža byl bez práce, norské úřady jí na to konto slíbili nějaké sociální bydlení, které by bývala vzala, ale stejně ho nakonec nedostala. O předchozích "vztazích" pana veleúspěšného emigranta byla řeč tuším v jednom ze článků Blesku. Jano1313, snad jsem Vám odpověděl, ale myslím, že to podstatu případu ani to, že Michalák je velmi nezodpovědný rodič, neřeší. Vykašlat se na rodinu, dát od případu ruce pryč a nepostavit se po bok matky svých dětí (byť je to bejvalka) v rozhodujícím okamžiku, může jen hajzl nebo magor.

Zobrazit celou diskusi
Další videa