Krvavý Silvestr: V Šanghaji zemřely na oslavách desítky lidí!

31. 12. 2014
23:35

Křik, panika a neskutečná tlačenice. Tak to vypadalo na Silvestra v čínské Šanghaji. Při oslavách tam zahynulo nejméně 35 lidí.

42 dalších utrpělo zranění v Šanghaji, kde dav lidí při novoročních oslavách zřejmě zachvátila panika. Oznámily to místní úřady. Snímky státní agentury Nová Čína z místa neštěstí podle agentury AP zachycují pokus o masáž srdce jednoho z postižených, další snímek pak ukazuje, že místo obklopili policisté.

Důvod davové paniky podle televize CCTV není jasný, příčiny neštěstí se vyšetřují. Mezi raněnými je prý hodně studentů. Očití svědci podle agentury TASS hovořili, že policie zřejmě nedokázala zvládnout obrovské množství lidí směřujících v několika proudech na přecpané nábřeží, kde došlo ke zhoubné chaotické tlačenici.

Městské úřady podle místního tisku již před týdnem zrušily masové odpočítávání úderů silvestrovské půlnoci právě z obavy před incidenty při masovém vítání Nového roku. Silvestrovské oslavy jsou ve velkoměstě s asi 24 miliony obyvatel stále populárnější, loni se jich zúčastnilo na 300.000 lidí.

gabreta ( 1. ledna 2015 13:24 )

Ve zprávách říkali, že ta panika tam vznikla, když tam nějakej srandista rozhodil falešný peníze a lidi začali blbnout.

sores ( 1. ledna 2015 10:16 )

moiaza: naprostý souhlas! nechápu to silvestrovské šílenství a skoro povinné ožralství. Jen jednoduchý se takto chová.

moiaza ( 1. ledna 2015 09:07 )

 Na počet obyvatel je tato statistika srovnatelná s ČR. Hlupáci se najdou všude na světě. Aspoň se to trošku pročistilo.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa