Padl výjimečný trest: Ubil vlastní matku, dostal 25 let!

Autor: hra - 
24. října 2014
14:50

Pětadvacet let stráví ve vězení Martin C. (36), který brutálně ubil vlastní matku (56). Poslal ho tam českobudějovický krajský soud za to, že ženě přivodil několikahodinová muka a navíc vraždil v podmínce.

„Ženu napadl tupým předmětem, bil ji dlouhé hodiny. Musela nesmírně trpět. Měla zlomená žebra, vyražené zuby, poraněné vnitřní orgány a pohmožděniny po celém těle,“ řekl státní zástupce Petr Žižka. K vraždě došlo jen půl roku poté, co byl násilník a alkoholik Martin C. propuštěn z vězení na podmínku za pokus o vraždu svého strýce.

Právě matka se za něj zaručila. Syna ale zajímaly jen peníze na alkohol. „Mamka mu podstrojovala. Dýchala by pro něj. Když potřeboval peníze na alkohol, říkal jí, moje mamko a dával jí pusinky. Přitom všichni věděli, že jí ubližuje,“ řekl policistům při vyšetřování násilníkův bratr.

Podle jeho slov byl Martin C. nenapravitelný alkoholik, který nepracoval a stále se opíjel krabicovým vínem. V osudný den našel zakrvácené tělo jejich otec. Martin C. seděl opilý na posteli, pak si vzal víno a utekl. „Otec mi volal, že máma leží úplně modrá a studená, že ji Martin asi zabil,“ uvedl bratr.

Když ho policisté později dopadli, měl v krvi asi 2,5 promile alkoholu. Surovec před soudem nevypovídal, pouze poznamenal, že se to nemělo stát. „Mně řekl, že si na poslední dny a hodiny, kdy se osudná událost stala, pro silnou opilost vůbec na nic nevzpomíná,“ řekl Blesku obhájce Milan Miškovský.

marlen52 ( 24. října 2014 19:05 )

tak zas jeden kandidát na trest smrti kterého budem živit

nezmar.m ( 24. října 2014 18:26 )

Nevidim jediny duvod, proc bychom meli drzet a 60 let zivit ve vezeni zrudy, jako je tato. Ja jsem jednoznacne pro trest smrti v takovychto pripadech - prokazatelne, recidivujici. Uz ma v historii pokus o vrazdu pribuzneho, jak je mozne, ze byl propusten??? Dostal sanci, zklamal. Nenapravitelny zmetek by mel byt popraven. Doplacime na nas pseudohumanismus. A to ve vsech rovinach.

nezmar.m ( 24. října 2014 18:21 )

Tohle je dokonaly priklad pripadu, kde trest smrti je naprosto nutny. Recidivista, ktery se snazi vyvrazdit cleny rodiny - co s takovym zmetkem? Budeme ho zivit 25 let, on pak vyleze vypaseny, vytrenovany a mozna i s vysokoskolskym titulem za nase penize (i kdyz tento typek na studenta nevypada)a pujde zabit treba brachu za to, co rekl do novin, nebo proste jen tak nekoho, protoze si da krabicak a pak si to nebude pamatovat. Nemyslim si, ze trest smrti ma byt zrusen. Paraziti, jako jsou vrazi deti, rodicu nebo silenci, kteri jen tak nekoho ubodaji bez duvodu, MUSI byt eliminovani ze spolecnosti. Jsou jako plesniva jabka v hromade zdravych - skodi a zpusobuji nenapravitelne skody. Proc mame brat ohled na takove zmetky, kdyz oni neberou ohled na nevinne obeti.

smoula05 ( 24. října 2014 15:36 )

 pořád rikam ze naše justice a zákony stojí za hovno vykopat darmozrouty co tyto zákony vytvareji je to samej paskvil a berou nehorazne platy smejdi

podlesni ( 24. října 2014 15:27 )

Zavedla bych tu tresty jak v USA. Za vraždu klidně i šedesát let bez možnosti propuštění. Vždyť je to ostuda, vrazi nám tu lítaj po svobodě, chudinky malý. Měli těžký dětství.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud