Vrahům expolicisty Tofla napařili 38 let! Hlídali je zakuklenci se samopaly

Autor: Ondřej Požár - 
21. 10. 2014
13:07

Celkem 38 let v nejtvrdším žaláři si odpykají dva vrazi expolicisty Michala Tofla (†47), který údajně vedl tzv. Toflův gang. Ten však podle jiného soudce nikdy neexistoval. Přesto to u soudu vypadalo jak ve filmu: obžalované hlídali zakuklenci se samopaly!

Krajský soud v Brně dal v úterý 19 let ve věznici se zvýšenou ostrahou střelci Radku Sobotkovi (37), který v červnu 2010 v Brně-Žebětíně zabil oběť samopalem.

„Obžalovaný Sobotka střílel na vůz Audi, který řídil Michal Tofl. Pálil ze samopalu proti čelnímu sklu a levým dveřím řidiče. Celkem vystřelil nejméně jedenáct ran, přičemž dvě z nich zasáhly oběť do břicha,“ konstatovala předsedkyně senátu Jaroslava Bartošová.

Bývalý kriminalista Michal Tofl na místě zemřel, když podlehl krvácení do břicha. Střely ráže 7,62 mm totiž zasáhly mj. břišní aortu.

Samopal střelci předal pár dnů před zločinem Sobotkův kumpán Tomáš Trkan (40), který dostal také 19 let.

Objednavatel vraždy se zabil

Vraždu si podle soudu objednal podnikatel Petr Pavel Bezděkovský, který se však v červnu 2012 oběsil ve vazbě. „Jeho trestní stíhání bylo proto zastaveno,“ řekla soudkyně.

Právě Bezděkovský dodal několik dnů před zločinem Trkanovi, který si nyní už na Mírově odpykává 11letý trest za podpálení masokombinátu na Zlínsku a za krádeže, rozložený samopal.

Zbraň zmizela

Ten složili a spáchali s ním zabijácký útok na Tofla. Zbraň měla být po činu hozena do rybníku v Popůvkách na Brněnsku, tam ji ale policejní potápěči nenašli.

Obžalovaní nejprve shazovali vinu jeden na druhého, později Trkan označil za střelce komplice Sobotku, z čehož soud nakonec vycházel.

Radek Sobotka, který je stále ve vazbě, se však ke střelbě nikdy nepřiznal. Tvrdil, že jen svým pohybem zbrzdil Toflovo auto.

Obžalovaní, které při příchodu do soudní síně hlídali zakuklení ozbrojenci z vězeňské služby a policisté, ani státní zástupkyně se k ortelu nevyjádřili.

 

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud