Zabili mi kamarádku, říká zdrcená Nora Fridrichová o tragické smrti reportérky ČT

Autor: Tomáš Koníček, Jan Doležal, Hana Zejdová - 
19. 8. 2014
11:58

Česká televize vyvěsila černý prapor. Tragický víkend na českých silnicích se stal osudným i pro redaktorku pořadu Reportéři ČT Janu Sotonovou (†28). Její smrt nejvíc zasáhla kolegyni Noru Fridrichovou (36).

»Křižovatka smrti« v Zámrsku na Orlickoústecku si vybrala další daň. Tentokrát se její obětí stala nadějná reportérka Jana Sotonová, se kterou při nedělní autonehodě v dopoledních hodinách zahynul i její milovaný bígl Marley.

Mladá reportérka seděla na místě spolujezdce ve stříbrné audině. jejíž řidič Pavel M. (28) podle policie nerespektoval značku STOP a vjel do křižovatky. Přehlédl při tom modrý VW Passat, který se řítil po hlavní cestě zprava. V passatu jelo pět lidí včetně dvou dětí a řidič neměl nejmenší šanci srážku odvrátit. Audinu trefi l přímo na pravé dveře, za nimiž seděla Jana... A za ní její věrný souputník Marley... Takže zatímco řidiči obou aut vyvázli jen s lehkými zraněními, mladá reportérka utrpěla mnohačetná poranění, jejichž následkům na místě podlehla.

Šok a slzy

Zpráva o její smrti včera na Kavčích horách hluboce zasáhla všechny její kolegy. „Proč zrovna ona, holka, která se tak srdnatě rvala za práva obyčejných lidí?“ ptali se všichni. Nezřídka někdo ukápl i slzu, třeba Nora Fridrichová, moderátorka pořadu 168 hodin. „V pátek jsme spolu ještě mluvily a domlouvaly jsme se, že se uvidíme na poradě… Ona byla velmi mladá, je to pro nás všechny v redakci velká tragédie. Mě to zdrtilo,“ přiznala Blesku se slzami v očích.

Marek Wollner (47), šéfredaktor reportážní publicistiky ČT

„Nemám vůbec slov, je to šílené a bude nám strašně, strašně chybět… Ačkoli se tváří v tvář některým událostem zdá všechno marné, musíme jet dál.“

Jan Moláček (42), reportér pořadu Reportéři ČT

„Ráno jsem se těšil, že vás pozvu k reportáži, kterou jsme natočili s Anetou Snopovou, ale teď mi připadá nezajímavá a malicherná... Tohle je mi hrozně líto...“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

agent700 ( 21. srpna 2014 16:09 )

ty budeš asi pěkná krá-va

svatadala ( 21. srpna 2014 14:51 )

Bože, sedla do auta k blbci. Hlavně, že se má Fridrichová zase na čem přiživit. Ono nestačí, že odtáhla chlapa od rodiny, teď se zase bude angažovat při kecech o tragédii Sotonové. Je dost trapná.

zwil ( 21. srpna 2014 12:54 )

No, to je zase článek jak stehno! Zabil ji ten, ke komu sedla do auta, kdopak to asi byl? A to je i odpověď pro všechny ty, co se ptají, proč právě ona. Protože sedla do auta s nezopodpovědným řidičem. A taky silně pochybuju, že se Passat ŘÍTIL, jak dramaticky to v článku líčí tady ti man.táci. Sám řidič řekl, že před křižovatkou brzdil a jel tak 40 km/hod. Ale to je asi u těchto deme.ntů závratná rychlost. Hlavně, že to psali zrovna tady na Plesku, hňu.pové!

jana999 ( 21. srpna 2014 09:20 )

já bych toto vůbec nezavírala ale dokonce života by měl bráchovi platit invalidní důchod

jana999 ( 21. srpna 2014 09:16 )

třeba to chtějí svíst na rusáky

Zobrazit celou diskusi
Další videa