Týraná žhářka Eva změnila pohlaví: Upálila 26 dívek, dnes je z ní muž!

Autor: pie - 
8. srpna 2014
19:21

Znásilňování, mučení, zneužívání, psychické trýznění. Příběh Evy Kováčové, dívky, kterou v Ústavu sociální péče v Měděnci na Chomutovsku sadisticky mučily vychovatelky, se stal předlouhou filmu Requiem pro panenku. Život v beznaději a zoufalství ji dohnal až k tomu, že ústav zapálila. 26 chovanek uhořelo za živa. Blesk Evu nedlouho před útěkem z psychiatrické léčebny vypátral. Z panenky je dnes panáček René Lízna. Podstoupil změnu pohlaví.

Život Evy Kováčové byl od začátku plný hrůzy, jakou si asi nikdo nedokáže představit. Narodila se do romské rodiny v Tachově. Hned po narození ji matka strčila do sklepa. Úřady ji matce odebraly a umístily do dětského domova. V šesti letech Evu vrátily rodičům. Jenže ani pak se nic nezačalo zlepšovat. Naopak. Už v té době dívku poprvé znásilnil její otec. Často utíkala z domova a dál pendlovala mezi dětskými domovy.

"Kam jsem přišla, tam jsem kradla jídlo a dětské oblečení, protože doma jsem musela povinně chodit špinavá," popsal dnes už René.

Od narození šikanovaná dívka se ve škole s nikým nemazlila, byla agresivní. Učitelé si s ní nevěděli rady. Sociální úřad v Chomutově, který o jejím životě rozhodoval, tehdy udělal fatální chybu. Evu strčili do Měděnce mezi choromyslné a mentálně postižené. Byla zde jediná duševně zdravá. "Nepatřila tam, ale s ohledem na zbavení školní docházky nebylo možné ji umístit jinam," uvádí vyšetřovací spis.

V ústavu ji čekalo peklo. "Vychovatelky nás bily, dávaly kazajky, hlavu vyholovaly na koleno," vzpomínal René. Vzpurnou dívku se vychovatelky snažily zlomit. Když ji nezvládaly, sprchovaly ji ledovou i horkou vodou, zavíraly do márnice a dopovaly koňskými dávkami tišících léků.

Temné noci 1. listopadu 1984 se Eva rozhodla, že její utrpení musí skončit. Škrtla sirkou. Shodou mnoha nešťastných náhod přijeli hasiči pozdě. V troskách léčebny zemřelo 26 dívek.

Jaký byl životní příběh agresivní Evy? Proč se rozhodla pro změnu pohlaví? Čtěte zítra ráno na Blesk.cz.

ivuska1 ( 9. srpna 2014 15:07 )

pro oliiiii3 Film byl slaby odvarek silene reality,jak to opravdu chodi v takovych ustavech.

oliiiii3 ( 9. srpna 2014 08:14 )

Film jsem videla , bylo to hrozny co tam s delali, ani se ji nedivim ze to podpalila, mela tam jen jeste dotlacit ty jeji priserny rodice, spis stvury kdyz se o ni nedokazali postarat. A jeste ji k tomu odporny tata zneuzival.

ivuska1 ( 9. srpna 2014 00:54 )

pro rentierskej

ivuska1 ( 9. srpna 2014 00:53 )

ivuska1 ( 9. srpna 2014 00:52 )

rentierskej Absolutni souhlas

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud