Vzácný Picasso patří matce boháče Sekyry: Učitelka ve školce má obraz za 200 milionů!

Picassovu Sedící ženu vlastní firma, již ovládá Libuše Sekyrová, matka boháče Sekyry (vlevo).  (Autor: archiv Blesku)
Autor: Eva Pospíšilová - 
21. ledna 2014
05:44

Komu patří obraz Pabla Picassa v hodnotě 200 milionů korun, který měl být nelegálně vyvezen za hranice? Firmě, kterou ovládá Libuše Sekyrová (67), matka pražského developera Luďka Sekyry (49). Dříve učitelka v mateřské školce…

O majiteli kubistického obrazu Sedící žena, který má podle odhadu českých obchodníků s uměním cenu 10 miliónů dolarů, se toho zatím příliš nevědělo. Jen to, že patří firmě Interpoint. Tu však přes další společnosti sídlící na Kypru a v Británii ovládá právě Libuše Sekyrová!

Fajn máma

Zjistil to deník Blesk ze Sbírky listin, což je součást Obchodního rejstříku. A zasvěcení mají jasno: „Jde o matku Luďka Sekyry, někdejší učitelku v mateřské školce.“ Sekyra na přímý dotaz přes SMS, zda je to pravda, neodpověděl.

Jeho vyjádření přes mail zprostředkovala Jana Strádalová z PR oddělení společnosti Sekyra Group. „Jedná se o mylnou informaci. Nebudeme se dále vyjadřovat,“ napsala napřed. Po ohrazení se, že vycházíme ze Sbírky listin, doplnila: „Jedná se o neaktuální informaci.“

A proč tedy měl být obraz před třemi lety vyvezen? „Dle dokladů a informací, které jsou k dispozici, byl obraz v té době zapůjčen Galerii Středočeského kraje, a ta ho mohla vystavovat dle svého uvážení,“ napsala Strádalová.

Bývalý ředitel Galerie středočeského kraje Jan Třeštík dostal napřed za nelegální vývoz Picassova obrazu podmíněný čtyřměsíční trest s odkladem na osmnáct měsíců. Odvolací pražský městský soud ale od jeho potrestání upustil. „To jsem netušil,“ okomentoval včera Třeštík fakt, že obraz patří firmě Libuše Sekyrové.

Kdo je Luděk Sekyra?

Luděk Sekyra je český podnikatel, mj. majitel realitní firmy Sekyra Group (rezidence Korunní, Opatov Park 2, Rohanský ostrov), která je spojena s pražskou politickou smetánkou a kmotry, jako je Roman Janoušek. Jméno Sekyra také figurovalo v policejním spisu Krakatice jako významný kontakt zavražděného kmotra Františka Mrázka. Sekyra momentálně sponzoruje KDU-ČSL.

karmavana ( 21. ledna 2014 10:27 )

Že já jsem se honil za vzděláním! Vyučit se číšníkem, prodavačem či kuchařem, mohl jsem si nyní žít jak Janoušek, Rittig či Sekorová v žitě.

ninga ( 21. ledna 2014 10:17 )

dojemné a krásné! matky jsou všechny stejné - obětavé, pracovité... v poslední době například paní Dvořáková, paní Kocourková, paní Tykačová, a teď ještě paní Sekyrová. věru, není tento národ ztracen

pralinen ( 21. ledna 2014 08:25 )

Trapné je, že ač tito lidé přišli k penězům prapodivným působem a podle mne jsou morálně pod čarou, shromažďují takovéto poklady k ukojení svého ega. Holt to jsou znalci !

tarot666 ( 21. ledna 2014 08:11 )

Tak matinka v 67 letech má obrázek za 200 mega a určitě má na sebe napsané i firmy toho podnikatele.... výsledek Klausovy ODS,zkr.chátra zloději a podvodníci

pelagie ( 21. ledna 2014 07:39 )

a proč ?? koho to zajímá...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud