Tohle je hlavní distributor smrtícího chlastu: Hrozí mu 10 let! Hlavní míchač stále ve vazbě

Autor: sč, simao - 
20. 11. 2013
14:44

K soudu zamířila další výrazná postava z metanolové a lihové kauzy - Robert Sedlařík (39), obžalovaný z daňového úniku ve výši 12 milionů korun! Za distribuci smrtícího chlastu a daňové úniky mu hrozí až 10 let vězení. To hlavní míchač z kauzy, která otřásla Českem, zůstává dál ve vazbě - Robertu Fianovi (43) hrozí pro změnu až trest výjimečný.

Neváhali napakovat se na neštěstí druhých. A způsobili rozsáhlou metanolovou kauzu, která před rokem otřásla Českem. Zatímco nedávno soud rozhodl o prodloužení vazby pro hlavního míchače smrtícího chlastu Roberta Fiana, dnes stanul před soudem ve Zlíně hlavní distributor alkoholu s metylem - Robert Sedlařík, jednatel společnosti Verdana z Bystřice pod Hostýnem. Tomu nyní hozí za krácení daně ve výši 12 milionů korun až 10 let vězení.

Distributor připravil stát o miliony na daních

Sedlařík byl výhradním distributorem Likérky Drak. O miliony měl připravit stát kvůli zatajení spotřební daně, tvrdí obžaloba. Stíhaný je však nejen kvůli nelegálnímu lihu, ale také kvůli distribuci metanolu. Vinu odmítá, dnes však vedle toho také odmítl vypovídat u soudu. Jednání tak bude pokračovat ve čtvrtek. A to i proto, že se dnes nedostavil Pavel Čaniga, jednatel z Likérky Drak. Prý zapomněl...

Ve skladech měl tisíce litrů závadného chlastu

Podle státního zástupce olomouckého vrchního zastupitelství Michala Galáta měl Sedlařík ve zlínském skladu přes 42 tisíc zatajovaných litrů lihu, ke kterému nevedl řádnou účetní evidenci a nezaplatil z něj daň. Sedlařík se v minulosti bránil, že zboží nakupoval již se spotřební daní a ve skladu měl asi jen 20 palet dodaných společností Vapa Drink, k nimž prý neobdržel doklady. Jenže právě v tomhle zboží byl objeven metanol... Rozbory prokázaly, že řada lahví, které Sedlařík distribuoval, obsahovala 50% jedovatého metanolu. Ve skladu bylo přitom k distribuci připraveno 7600 lahví o obsahu 0,42 litru. Podle SZPI by toto množství dokázalo usmrtit tisíce lidí!

Video Soud s Robertem Sedlaříkem, hlavním distributorem v metanolového a lihové kauze - Blesk - Slávka Červená

Policie ukončila vyšetřování: Spisy v 10 krabicích od banánů!

Sedlařík byl navíc obviněn i z ohrožování zdraví závadnými potravinami a je jedním z 31 lidí, kteří figurují v hlavní větvi metanolové kauzy. Zlínská policie přitom v minulých dnech kauzu Metyl po více než roce ukončila. A spisy v 10 krabicích od banánů už předala na krajské státní zastupitelství.

Hlavní míchač smrtícího alkoholu zůstává ve vazbě

Hlavním míchačem v kauze jedovatého alkoholu je pak také již zadržený Rudolf Fian (43). Přivodil smrt 47 lidem a zůstává nadále ve vazbě. Stejně tak jeho komplic Tomáš Křepela (38). Rozhodl o tom před několika dny Okresní soud ve Zlíně. O prodloužení vazby jednal po uplynutí tříměsíční lhůty. „Důvod vazby je dnes již jediný. Hrozí jim trest od 12 do 20 let, eventuelně trest výjimečný. Mohli by se poto skrývat nebo uprchnout do zahraničí,“ sdělil Blesku krajský státní zástupce Jiří Zemek. Fian se k soudu nenechal přivézt, Křepela ano. Podle informací Blesku se oba zbavili původních advokátů a mají nové.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

malejavelkej ( 20. listopadu 2013 16:52 )

10 let? Co je to za trest, pak ho za 5 let pustí za dobré chování, jak je u nás zvykem. Napařil bych mu 10 let za každého mrtvého a další za ty poškozené. Takhle z toho vyjde lacino.

marie60 ( 20. listopadu 2013 16:35 )

 Za tolik mrtvých mu hrozí jen 10 let ? Já bych ho zavřela na doživotí a vůbec všechny, kdo o tom věděli a nic pro to neudělali. Nj, prachy jsou holt prachy i za cenu zmaření lidských životů.

krtekub ( 20. listopadu 2013 16:11 )

Omluvám se - masolvý vrah

krtekub ( 20. listopadu 2013 16:09 )

Jenom deset let? Doplatit DPH a trest smrti, vždyť je to masovývrash ve jménu mamonu.

bersimalinecka ( 20. listopadu 2013 16:04 )

A ted si vem že tihle hajzlové to dělají proto aby si mohli vozit zadky v luxusu

Zobrazit celou diskusi
Další videa