Policie dopadla hlavní viníky: Kdo je kdo v metanolové mafii?

Autor: sč - 
29. 10. 2012
19:12

Neoficiální hlava likérky Drak a firmy Morávia-Chem, potažmo celé lihové mafie, která má na svědomí 30 životů, podnikatel Radek Březina (42) je od soboty ve vazbě. Policie ho zadržela minulý týden v Hotelu Lázně Kostelec, kde se před ní zahrabal do pilin. Ve vazbě o víkendu skončili i jeho komplicové.

Do vazby poslal o víkendu Okresní soud ve Zlíně Březinu a jeho bratra Tomáše (34). Dále pak majitele distribuční firmy Verdana Roberta Sedlaříka (37) a Tomáše Pantlíka, který je zaměstnancem Březiny mladšího. „Aby neutekli a aby neovlivňovali svědky,“ poznamenal mluvčí soudu Dušan Beránek.

Kdo je kdo v metanolové kauze?

Tohle je Rudlf Fian
Rudolf Fian (42)

Míchal smrtící koktejl v Opavě. Byl ve finanční tísni a chtěl rychle zbohatnout. Proto přimíchával metanol do lihu. Ve vazbě.

Tomáš Křepela (37)

Majitel firmy Carlogic v Praze, zaměstnavatel Fiana, po řadu let obchodní ředitel firmy Morávia-Chem. Ta dodávala líh likérce Drak. Ve vazbě.

Jiří Vacula(54)

Podnikatel, který pančovaný líh dával do oběhu dalším lidem. Ve vazbě.

Jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga nabídl za dopadení pachatele jeden milion.
Pavel Čaniga (42)

Majitel likérky Drak v Chvalčově. V rumu a vodce z likérky, které byly ve skladu ve Zlíně, bylo prokázáno smrtelné množství metanolu – 50 %. Důvod vazby soud neshledal.

Po Robertovi Sedlaříkovi (38) se slehla zem, byl to právě on, kdo měl ve skladu pančovaný alkohol
Robert Sedlařík (37)

Jednatel společnosti Verdana, výhradní distributor produktů likérky Drak. Jeho utajený sklad s 56 tisíci litrů alkoholu ukrýval smrtící nebezpečí. Ve vazbě.

 

Podnikatel Radek Březina patrně stojí za Likérkou Drak
Radek Březina (42)

Údajný hlavní šéf celé mafie. Podle všeho z pozadí řídí likérku Drak i firmu Morávia-Chem. V jeho skladu v Olomouci se našlo 100 tisíc litrů černého alkoholu, který vytékal do kanalizace z provrtaných barelů. Ve vazbě.

Tomáš Březina (34), mladší bratr Radka. Jeho firma vlastní objekt, kde byl uskladněn smrtící alkohol s etiketami Draku. Ve vazbě.

Tomáš Pantlík

Zaměstnanec Tomáše Březiny. Ve vazbě.

Video  Takhle probíhala akce s krycím názvem Smog  - Policie ČR

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

jezulinka ( 20. listopadu 2013 15:53 )

Já bych jim každý dne nalila na lačný žaludek decku ať si pochutnají jako ti chudáci, co si to koupili. Do smrti by z basy nevylezli a zabavit jejich majetek. Grázlů jedněch.

jezulinka ( 20. listopadu 2013 15:51 )

ariatutti ( 31. října 2012 20:59 )

SUPER clanek, ale to nam elektriku nebo benzin nezaplati! Zatimco kolegyne v praci mi dnes ukazala zajimavy zpusob privydelku z domova www.Cervena-Cerna.cz a to je jine kafe! Prestoze nejsem nejbystrejsi, tohle jsem pochopila behem 3 minut a hned jsem si vydelala prvnich par stovek, a to prakticky bez prace Kdyztak to omrknete taky

dariadida ( 31. října 2012 18:11 )

Do vyplaty daleko a kapsy prazdne? :o Nebudte smutni, sanci je spousta! Ale nez vyhazovat penize za losy a loterie, je lepsi zkusit navod vysvetleny na www.Cervena-Cerna.cz - da se to naucit za chvili a pri trose snaze se da prijit na moc hezke a jiste penize. Zkuste to

bibi-oliver ( 30. října 2012 06:50 )

Co ted jejich otec?pořád říká že s tím nemají nic společného?může ted žít s tím,že pravděpodobně kvůli synům je ted spoustu rodin ve smutku,prostě chtěli být milionáři za každou cenu.Zajímalo by mě jestli i u nich v domácnosti našli tento pančovaný alkohol tuto značku určitě nepijí protože věděli jaké svinstvo dávají do oběhu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa