Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 20°C

Válka o profesora: Zeman je jako Gottwald, říká Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg podpořil Martina C. Putnu a Zemana označil za nástupce Klementa Gottwalda  (Autor: profimedia.cz, archv Blesku)
Autor: ljš - 
17. května 2013
12:36

Dva nesmiřitelné tábory znovu ožívají. Prezident Miloš Zeman bez udání důvodu odmítl jmenovat literárního historika Martina C. Putnu profesorem. Karel Schwarzenberg, jemuž tento vědec před volbami vyjadřoval podporu, ho proto označil za pokračovatele politiky komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

"Jde o pokračování protektorátní politiky a politiky prezidenta Gottwalda. Jako byl odmítán Zdeněk Kalista, je nyní odmítán rovněž katolický intelektuál Martin C. Putna," reagoval na Zemanovo odmítnutí jmenovat Putnu profesorem ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Přidal se tak ke skupině kritiků, kteří Zemanovo rozhodnutí označují za politické. Prezident přitom vytrvale odmítá motivaci svého jednání vysvětlit, protože prý Putnu nechce veřejně ponížit. Ten přitom nejenže prošel náročným řízením u univerzitní komise, ale má také podporu několika desítek významných osobností z domova i zahraničí.

Jindy zcela informovaný Zeman, nyní popírá, že by o Putnově podpoře Schwarzenberga věděl. "Já jsem se to, že podporoval pana Schwarzenberga, dozvěděl dnes ráno z teletextu a možná, že kdybych to byl věděl, tak bych při svém rozhodnutí naopak trochu zaváhal opačným směrem právě proto, aby nevzniklo toto podezření," řekl prezident novinářům. Putna je přitom pravidelným přispěvatelem Lidových novin, kde také publikoval několik kritických komentářů na Zemanovu adresu.

 

 

alex0800 ( 20. května 2013 06:54 )

Sorry, ale nikde na netu to nevisí.. Jak "kupuji", tak "prodávám".. Tedy jedině mailem;-)

aluman ( 19. května 2013 01:36 )

itartas, když nedokážeš vysledovat posloupnost příspěvků, tak raděj nepiš. Vůbec nevíš která bije a reaguješ nesmyslně

itartas ( 18. května 2013 23:07 )

Jenom ať tam Zeman zavede pořádek, líbí se mi, že se nebojí nikoho a ničeho a stojí si za svým. Co se týče Putny, taky bych mu nepodepsala profesůru, nejenom kvůli transparentu, který nesl v ruce a co hlásal, ale také i kvůli tomu co vydal za lživé veledílo o Havlovi. To mi bohatě stačí k tomu, abych si udělala představu o tom, co to je za člověka.

itartas ( 18. května 2013 22:56 )

podle sebe soudíš druhé viď?

itartas ( 18. května 2013 22:56 )

tarka...zlo státu jsou a budou pitomci jako jsi např. ty

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud