Domov důchodců, kde zemřel senior (†66): Jsou na něj úředníci krátcí, nebo záměrně zavírají oči?

24. dubna 2013
05:30

Údajně tam týrají důchodce, kterým nedají ani najíst. Policie tam vyšetřuje záhadnou smrt seniora. Ale úředníci, kteří šlapou každému podnikateli na paty, jsou na Domov na kopci v Červeném Újezdu na Teplicku, jsou na něj krátcí. Nebo před jeho problémy záměrně zavírají oči?

Společnost Domov na kopci je evidovaná na pražském magistrátu. Ten už minulý rok zjistil, že poskytuje sociální služby bez oprávnění. Nařídil jí zaplatit pokutu 250 tisíc. Proti rozhodnutí se ale společnost odvolala k ministerstvu práce a sociálních věcí, kde případ stále leží nevyřešený.

Další kontroly provádět prý nemohou

„Proto nenabylo právní moci,“ uvedla Tereza Králová, mluvčí magistrátu, a poznamenala, že s ohledem na to, že zařízení registraci na sociální služby nemá, další kontroly magistrátní úředníci provádět nemohou. „Domov na kopci má živnostenské oprávnění na ubytování, stravování, hostinskou činnost, pro jejichž získání musel zřejmě splnit i hygienické podmínky. Ty my také nemůžeme kontrolovat,“ dodala Králová.

Hygienici domov dvakrát zkoumali

Na Domov měli spadeno i hygienici. Minulý rok ho kontrolovali dvakrát. Druhá návštěva přitom dopadla lépe než ta první. „Kontrolovali jsme prádelnu, sušárnu a ukládání prádla. A to se k další kontrole zlepšilo. O tom, že by tam poskytovali stravování a hostinskou činnost, nevíme,“ řekl krajský hygienik Josef Trmal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

darina1 ( 24. dubna 2013 10:05 )

no v tomhle stáťe ne i když jsou nemocní tu úctu si zaslouží

liskabystrouska ( 24. dubna 2013 09:51 )

v tomto státu není dovolání....

janina7777 ( 24. dubna 2013 08:55 )

myslíš jako tebe???

karamela1 ( 24. dubna 2013 08:49 )

Se divím, že tu trubku janinu 7777 nezhrabal někdo již dnes

janina7777 ( 24. dubna 2013 08:36 )

kdoví

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud