Smutný příběh pančovaného chlastu: Dcera zemřela, otec oslepl

Tento muž kvůli metylu přišel o dceru, ale i o vlastní zrak
Autor: psch - 
23. března 2013
07:02

Metylová aféra otřásla Českem především na podzim minulého roku. Zemřely desítky lidí, přes stovku jich skončilo v nemocnici. Lidé přišli o své blízké kvůli pančovanému chlastu, kvůli odpornému výdělku zvrácených „podnikatelů“. Jak to s tím alkoholem ale je? O čem se nemluví?

Kvůli pančovanému chlastu ministr zdravotnictví dokonce vyhlásil minulý rok na několik týdnů prohibici. Díky ní z pultů zmizely miliony litrů tvrdého alkoholu a celníci a policisté tak mohli prohledávat nelegální sklady.

Aby člověk oslepl, „stačilo“ mu pár panáků metylového mixu, o trochu víc už znamenalo smrt. Lidé ale neumírají pouze na pančovaný alkohol. Statistiky hovoří o třech stech lidech, kteří zemřou na otravu takzvaně bezpečným alkoholem. O tom se už ale tolik nemluví.

Film z produkce České televize z cyklu Český žurnál se zabývá nejvýraznější aférou loňského podzimu, dívá se na ni ze všech možných stran, vypráví příběh muže, který přišel kvůli metylu o svoji dceru, ale i o vlastní zrak.

Video  Tento muž kvůli metylu přišel o dceru, ale i o vlastní zrak  - Česká televize

Z další ukázky je vidět, že se dnešní mládež bez alkoholu už ani bavit neumí. Ba dokonce, alkohol slouží jako takový odbržďovák citům, emocím, odsouvá strach a stres a pomáhá při seznamování. Opravdu to je ale potřeba?

Video  Dnešní mládež se bez alkoholu očividně bavit nedokáže  - Česká televize

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

violka4 ( 23. března 2013 08:50 )

krásně napsáno odporný výdělek,ale v čem je jiný výdělek z přidávání do jídla různý hnusoty???? Je z toho skrytá smrt.. rakoviny,alergie,hyperaktivita a bůhví co to kdysi nebývalo,vzít všem těmto rádoby podnikatelům licenci na výrobu,prodej a bude všem líp

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud