Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Další oběť pančovaného chlastu: Žena (56) se otrávila nekolkovanými zásobami!

Alkohol s nebezpečným metanolem si vybral další oběť.
Alkohol s nebezpečným metanolem si vybral další oběť.  (Autor: profimedia.cz - ilustrační foto)
Autor: ČTK, lm - 
6. dubna 2013
08:30

Pančovaný alkohol má další oběť. Dnes zemřela v nemocnici v Orlové na Karvinsku šestapadesátiletá žena. Jedná se už zřejmě o 25. oběť série otrav metanolem v Moravskoslezském kraji. V celé republice zemřely od vypuknutí aféry loni v září více než čtyři desítky lidí.

Šestapadesátiletá žena byla v nemocnici v Orlové hospitalizována po otravě metanolem už 20. března. Již po přijetí pacientky lékaři uvedli, že měla v krvi velké množství metanolu, takže nemohou předpovědět vývoj jejího stavu. Množství jedovatých látek se lékařům sice podařilo výrazně snížit, ale žena byla stále ve vážném stavu, a nakonec podle Radiožurnálu dnes otravě podlehla.

Krátce po hospitalizaci ženy řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková, že v některých lahvích, které policie nalezla u ženy doma, expertizy potvrdily přítomnost metylalkoholu. Doma měla několik litrů nekolkovaného alkoholu bez etiket, byly to zásoby staré několik měsíců. Je tedy velmi pravděpodobné, že žena se otrávila právě po požití již dříve nakoupených alkoholických nápojů.

Od loňského podzimu zemřely v ČR po vypití nekvalitního a většinou zřejmě nelegálně vyrobeného alkoholu více než čtyři desítky lidí. Poškozených, kteří požili otrávený alkohol, je přes 120. Policie v případu stíhá přibližně sedm desítek lidí. Většina z nich byla obviněna z ohrožování zdraví závadnými potravinami. Letošní otravy metanolem už bude policie vyšetřovat zvlášť mimo hlavní část kauzy.

Policie stále varuje, aby lidé při konzumaci alkoholu byli opatrní. Vyhnout by se měli například dopíjení starých zásob nebo pití alkoholu neznámého původu, který není řádně označeny kolky.

ofenson ( 6. dubna 2013 15:12 )

Koukám, že Voni sám jsou z toho celý "divý"!

abzk ( 6. dubna 2013 14:19 )

To otestování bylo zadarmo jenom pár dní, spíš jenom takový reklamní tah, než skutečná služba veřejnosti. To jenom pro upřesnění, nikoho neomlouvám.

sores ( 6. dubna 2013 13:49 )

Několikrát bylo v televizi řečeno, že otestování chlastu je zcela zadarmo!!! Kdo byl líný si to nechat ověřit nebo si koupit kvalitní chlast, tak ať se nedivý že na to doplatil životem.Každý strůjcem života svého!

abzk ( 6. dubna 2013 13:17 )

Já si myslím, že neni podstatné komu to vyvracím, jak píšeš. Je mi jasné, že tys to nevymyslela, když píšeš, že ti to přišlo. Píšu to sem z toho důvodu, že je to blbost a někdo, kdo by tomu uvěřil, mohl by na to doplatit.

sores ( 6. dubna 2013 13:11 )

Lidi jsou nepoučitelný! Tak holt na to musí dojet.Chlast není potřebný k životu, jíst, spát a pít nealko je nutnost k životu nic jiného.

Zobrazit celou diskusi