Nejmladší oběť metanolu: Dívka (†16) se otrávila na rodinné oslavě, rodina o tom lhala policii

Dívka se metanolem otrávila na rodinné oslavě, kde jí ho dal nejspíš někdo z rodičů  (Autor: profimedia.cz)
Autor: shp, ČTK - 
7. května 2013
21:21

Její rodina lhala při výslechu, ale nakonec vyšlo najevo, že nejmladší oběť (†16) metanolu v Česku zemřela po jeho požití na rodinné oslavě. Policii se podařilo vysledovat distribuční síť, která do Ústeckého kraje vedla ze Středočeského kraje.

Šestnáctiletá dívka, která v lednu zemřela po požití metanolu, se otrávila na rodinné oslavě v Děčíně-Boleticích nad Labem. Na tiskové konferenci k otravám metanolem to dnes řekla vrchní komisařka Anita Akulenková z Krajského ředitelství policie v Ústí nad Labem.

Rodina manipulovala s důkazy

Dlouho nebylo zřejmé, kdy dívka alkohol s vysokým obsahem metanolu vypila. Policie musela vyšetřovat v Chomutově i v Děčíně, kam se dívka přesunula na rodinnou oslavu. Nakonec zjistila, že se dívka otrávila v Děčíně v noci na 19. ledna. „Práci policie hodně ztížila samotná rodina, protože manipulovala s důkazy. Když byli opakovaně vyslýcháni, tak měnili své výpovědi a lhali nám,“ popsala Akulenková.

První oběť v Ústeckém kraji

Policie se při pátrání po zdroji otráveného alkoholu dostala od ústeckého distributora alkoholu přes Liberecký až do Středočeského kraje. Bližší informace ale Akulenková neposkytla, protože vyšetřování stále pokračuje. Dívka byla převezená do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem ve vážném stavu přivezena v neděli 20. ledna. Byla umístěna na ARO, lékaři jí nasadili lék fomepizol, který funguje jako protijed proti metanolu. Laboratorní testy potvrdily otravu metanolem, dívka zemřela 29. ledna a stala první obětí této otravy v Ústeckém kraji.

kobyla1 ( 8. května 2013 04:05 )

Šestnáctiletá holka nemá co chlastat...sorry

zkratik ( 7. května 2013 22:34 )

z Mostu zdravím Anitku

jenda_benda ( 7. května 2013 21:35 )

Měla holka super rodiče, když to hodili na toho mladého kluka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud