Další oběti metanolu? V Šumperku zemřeli dva bezdomovci

Ilustrační foto  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, ljš - 
27. června 2013
13:02

Pančovaný alkohol zřejmě zabíjí i deset měsíců po vypuknutí metanolové kauzy. V Šumperku dnes byli nalezeni dva mrtví bezdomovci, další čtyři lidé skončili v nemocnici.

V Šumperku byli dnes nalezeni dva mrtví bezdomovci - žena a muž. Další čtyři lidé skončili s podezřením na otravu v nemocnici. "Společně popíjeli alkohol. Jeden z hospitalizovaných je ve vážném stavu," řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Policisté nyní zjišťují, jaký alkohol lidé bez domova pili a kde k němu přišli.

Mrtvé a lidi s příznaky otravy objevili policisté v ranních hodinách na různých místech města. Policisté zjistili, že všichni ve středu večer společně popíjeli a poté se rozešli. "Ve Vikýřovické ulici byla nalezena třiatřicetiletá žena bez známek života, našel ji tam kolemjdoucí při cestě do práce. Třiačtyřicetiletý muž byl nalezen v Žerotínové ulici, také bez známek života," uvedl policejní mluvčí.

Další čtyři lidé byli převezeni do šumperské nemocnice s podezřením na otravu, jeden z nich je podle Bednarčíka v kritickém stavu. "V současné době je tam podezření na otravu alkoholem. Byla nařízena soudní pitva a těm čtyřem byly vzaty odběry. Budou se dělat rozbory, aby se potvrdilo či vyvrátilo, zda se jednalo o metylalkohol," doplnil mluvčí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

aluman ( 28. června 2013 02:38 )

To víš že jo Obchodníci začali vytahovat staré zásoby a stavějí je k popelnicím Navíc o metanol nešlo. Ošetřující lékařka to vyloučila. Nejspíš to někdo něčím "vylepšil" a úmyslně to tam na bezdomovce nalíčil. Vždyť kdo jiný by pil z demižonu od popelnic

tomik007 ( 27. června 2013 16:06 )

Te kalouskovice je poschovavano spousta, lide budou umirat jesre dlouho

liskabystrouska ( 27. června 2013 15:45 )

jonn

andreslawicky ( 27. června 2013 15:13 )

A komu budou chybět?? Umřeli a je pokoj takový člověk není k ničemu stejně jako když vrhne černá matka pět ci.ká.ňat

aronak ( 27. června 2013 14:03 )

A je to tady, co hodně lidí předvídalo. Že by obchodníci začali vytahovat staré zásoby, které po raziích ukryli? Jen blázen si mohl myslet, že budou obchodníci vylévat lahve s alkoholem někde do kanálu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud