Zeman je prezident! Aneb jak Miloš obsadil Hrad

Autor: Vera Renovica - 
9. 3. 2013
05:00

A je to! Prezidentem České republiky je od včerejška, kdy při slavnostní inauguraci složil slib, expremiér Miloš Zeman (68). Na Pražském hradě se objevil včera brzy ráno i s ženou Ivanou (47) a dcerou Kateřinou (19) a jal se jako správný »jezevec« obsazovat své nové teritorium.

Po svém prvním proslovu, kterým ve Vladislavském sále rozesmál svého protikandidáta v přímé volbě Karla Schwarzenberga (75, TOP 09), kmital od nádvoří k nádvoří. Tu mu vzdávali hold vojáci, tu on svatému Václavovi či Tomáši Garriguovi Masarykovi.

„Přál bych si, aby byla změněna ústava takovým způsobem, aby jakýkoliv můj nástupce nemohl institutu amnestie nebo minulosti jakýmkoliv způsobem zneužít,“ pronesl nakonec u Masarykovy sochy a konečně zpečetil, že Hrad už je defi nitivně jeho, nikoliv Václava Klause (71), který kontroverzní amnestii udělil. Ten ale kritiku neslyšel – hned po slavnostním slibu totiž ujel na letiště. Jeho cílem byly Spojené státy, kde bude několik následujících dnů přednášet.

Pátek, 8:15 hod., Praha-Stodůlky

Sbohem, paneláčku!

Zeman opouští pronajatý byt v paneláku, kde dosud bydlel s rodinou, a míří na Hrad!

9:00 hod., Pražský hrad 1. nádvoří

Rovnal Ivanu

Protokolární průšvih! Místo toho, aby byla po jeho pravici, šla choť Ivana vlevo. Ještěže je Miloš, muž činu, zvyklý na překážky a novou první dámu vlastnoručně přesunul!

10:00 hod., Pražský hrad - Vladislavský sál

Božská komedie

Čerstvý prezident se navezl do kmotrů i novinářů, které tradičně nesnáší. Pochválil vědce. Pronesl modlitbu a žádal Boha, aby mu dal sílu. A co na to jeho oponent v druhém kole přímé prezidentské volby, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (75, TOP 09)? Přesná citace: „Cha, cha, cha“. Družně se k němu přidal i ministr fi nancí Miroslav Kalousek (52, TOP 09). „Rozesmáli jsme se v okamžiku, kdy si pan prezident začal vyřizovat své osobní problémy s novináři. To nám při inauguračním projevu přišlo poněkud pokleslé,“ řekl Blesku.

11:00 hod., Pražský hrad 3. nádvoří

Jak cínoví vojáčci

Při vojenské přehlídce si Zeman udělal inventuru. Prezident je totiž také vrchním velitelem ozbrojených sil.

Pátek, 11:15 hod. Pražský hrad - Katedrála sv. Víta

Jen blbec nemění názor

O svatém Václavovi kdysi řekl, že je symbolem kolaborace a podlézání. Včera se poklonil jeho ostatkům v katedrále sv. Víta. Inu...

Pátek, 11:45 hod., Pražský hrad - Hradčanské náměstí

Klaus v luftě

Když Zeman a spol. kladli věnce k soše Masaryka, Livii Klausovou (69) doprovázel premiér Petr Nečas (48, ODS). Klaus už byl dávno v letadle!

Doporučujeme
pgga ( 11. března 2013 03:10 )

Exot jsi Ty....staci ti Zemanova kapsa...a byt na Blesk...chudaku...

krupan10 ( 10. března 2013 18:31 )

ano , máš velkou pravdu, alespoň světýlko na konci tunelu

krupan10 ( 10. března 2013 18:30 )

teď jsem zatím žádný kult nezaznamenal, Havlův byl tak odporný, že má wandzi ještě kopřivku

osel ( 10. března 2013 12:24 )

No, kdyz jsem cetl tento clanek, po kazdem slovu jsem musel dat Zemanovi za pravdu, kdyz mluvil o vymyvacich mozku. Od prveho okamihu volia take popisy, aby ho co najviac dehonestovali. Temer lituji, ze nebyl zvolen prezidentem Karel, aby videl, jak se Blesk plazi po brise, a nenachazi dostatecne vzletna slova na Karlove preslapy...))))

krupan10 ( 10. března 2013 11:07 )

to je taková obezlička pravdoláskařů, z největšího nedostatku chtějí za každé okolnosti udělat přednost. Havel spadl ožralý do náhonu na mlýn, ti strupi z něj udělali mučedníka, že ho zbili bachaři a dostal zápal plic. Pořád lžou...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa