Papeže Benedikta XVI. tajně operovali

Autor: ČTK - 
12. února 2013
16:28

Papež Benedikt XVI. v pondělí oznámil svou rezignaci. Důvodem je prý pokročilý věk a zřejmě i zdravotní důvody. Před necelými třemi měsíci v naprosté tajnosti podstoupil na římské klinice operaci. Údajně mu byl u ní vyměněn kardiostimulátor. Podle polských médií ale papeže trápí rakovina.

Pětaosmdesátiletý papež byl podle italského deníku Il Sole 24 Ore operován v nemocnici Pia XI. týmem, který vedl kardiochirurg Luigi Chiariello, pečující o papežovo zdraví již deset let. Pacient zvládl operaci velmi dobře, dokonce nevynechal ani jediné setkání s věřícími.

Vatikán následně vůbec poprvé připustil, že papež má kardiostimulátor. Ale mluvčí Federico Lombardi uvedl, že Benediktovi byl kardiostimulátor voperován "dlouho" před tím, než se stal papežem, a poslední zdravotní zákrok představoval pouhou rutinní výměnu baterie.

Pětaosmdesátiletý Benedikt XVI. při pondělní schůzce svého poradního sboru oznámil, že cítí tíhu stáří a že mu na řádné vykonávání úřadu nezbývají síly.

Mluvčí Vatikánu dnes oznámil, že papež se naposledy rozloučí s věřícími na Svatopetrském náměstí 27. února. Na otázku, proč papež oznámil abdikaci 28. února právě ve 20:00, řekl, že to nemá nic společného s právními důvody. "V tuto denní dobu obvykle končí pracovní den Svatého otce," řekl Lombardi.

mortis69 ( 13. února 2013 03:58 )

Jasný.Ten vyléčil každýho

mortis69 ( 13. února 2013 03:42 )

Naco doktora Celý věky cpou lidem dohlavy-věř,a víra tvá tě uzdraví Ko.ko.ti.....

bejsbolman ( 12. února 2013 17:42 )

hlavní operatér kámoš pepa mengele.

lunatic ( 12. února 2013 17:37 )

Pořád je lepší tajná operace,než tajně uzavřené registrované partnerství - no,s tamtím ... až úplně nahoře

lunatic ( 12. února 2013 17:34 )

Tak Fidel,anebo Papež ? ... anebo,že by Hugo Chávez ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud