Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Doktor Čuně Barták u soudu: Dostal 14 let!

Autor: psch, ČTK, rvs - 
6. února 2013
15:18

Doktor Čuně Jaroslav Barták, obžalovaný ze znásilňování a týrání svých asistentek, byl odsouzen ke 14 letům vězení. Čtení rozsudku soudce přerušil, když zkolabovala jedna z přísedících. Poškozeným bude muset vyplatit 1,5 milionu korun. Barták se na místě odvolal.

Přísný trest pro doktora Čuněte Jaroslava Bartáka. Za sexuální obtěžování žen mu původně hrozilo 12 let vězení, státní zástupkyně navrhla trest ve výši 15 let. Ve vězení nakonec má podle rozhodnutí soudu strávit čtrnáct let.

Při čtení rozsudku jedna ze starších přísedících soudu zkolabovala a upadla na zem, museli pro ni zavolat záchranku. Odvážení přísedící soudce zakázal fotit a točit, zhruba třicet novinářů justiční stráž vytlačila asi deset metrů od dvěří do soudní síně. Soudce, který mezi tím stihl říct, že je Barták vinen, ve čtení rozsudku pokračoval až po čtyřiceti minutách s náhradním přísedícím.

Hrozilo mu 15 let

Od rána se před vstupem do soudní budovy tvořily zástupy novinářů, všichni očekávali příchod Bartáka. Do jednací síně pustili pouze ty, kteří měli pořadový lístek, které se pro tento případ novinářům rozdávaly. Procesu byl přítomný i jeden z kriminalistů, který se značnou měrou podílel na Bartákově případu. S rozsudkem byl podle svých slov spokojený.

Původní trestní sazba byla do 12 let, vzhledem k množství trestných činů se ale zpřísnila. Státní zástupkyně pro Bartáka navrhla trest ve výši 15 let. Je to podle ní přiměřený trest za trestné činy spáchané na celkem deseti asistentkách a vyhrožování jedné z nich.

Usmíval se

Barták během závěrečné řeči zástupkyně několikrát kroutil hlavou, když se zmínila o jeho výroku, že byla mezi jeho asistentkami vysoká úmrtnost, jen se spokojeně usmíval.

V hodinu a půl dlouhé řeči Barták stihl popsat všechny své asistentky, včetně detailů o četnosti pohlavních styků i toho, jak často měly orgasmus. Údajně měl asi stovku asistentek.

Barták ve své řeči obšírně popisoval svůj životopis a pracovní úspěchy. "Jsem česká obdoba Strausse-Kahna," řekl. Jeho obhájce žádal naprosté zproštění obžaloby.

Mluvil hodinu a půl

Barták tvrdí, že žádné ženě vědomě neublížil, choval se k nim mile, kupoval jim dárky a některé z nich velice miloval. V minulosti se označil za katolíka s liberálním přístupem k sexu. "Tvrdím, že jsem nevinný. Nikoho jsem neznásilnil. Jsem vinný před Bohem, že jsem s těmi slečnami spal," řekl. "Jsem slušný člověk, nikomu jsem nevyhrožoval," uvedl také. 

Během jeho hodinu a půl trvající závěrečné řeči zazněly i skutečné »perly«. "Slečna K. byla atraktivní a měla šuk..é oči, měla piercing v pupku, líbilo se mi to," uvedl například během barvitého popisu svých údajných sexuálních úspěchů. "Slečna R. měla metrák, psychicky byla na hranici normality, ale byla hezká," řekl také na adresu další z asistentek.

Trval na nevině

Přes všechno, co bylo během měsíců soudního řízení a výslechů desítek svědků před soudem řečeno v jeho neprospěch, trval Barták na své nevinně, a obšírně se rozhovořil o tom, že se jedná o spiknutí.

Soud se kauzou zabývá od loňského září. Vyslechl mimo jiné několik Bartákových bývalých asistentek, mezi nimiž byly týrané a znásilňované ženy, ale i ty, které tvrdily, že byly v práci u Bartáka spokojené. Podle obžaloby je poškozených mnohem více, mají ale strach se ozvat.

Aféru spustila jedna z bývalých Bartákových asistentek, kterou lékař údajně trýznil na dovolené na Filipínách. Později se přidaly s oznámeními další ženy. Kvůli násilí na mladých ženách už Barták jednou před soudem stál. V prosinci 2007 údajně brutálně zbil svou asistentku, žena u soudu přijala odškodnění. Podle informací médií bil také svou manželku Lenku. Ta po Bartákově zatčení zažádala o rozvod, soud je na konci minulého roku rozvedl.

handgood ( 7. února 2013 10:51 )

Konečně jeden přísnější rozsudek. Ovšem pro vrahy a zloděje to zatím neplatí. Kdy naše soudy budou mít metr na všechny stejný a podle zákona? Tohle čuně asi nemělo v pozadí žádného ochránce z vyšších míst.

moiaza ( 7. února 2013 09:19 )

Slyšeli jste slovo boží. Ámen.

peterwilliams ( 7. února 2013 02:27 )

fandamilan

peterwilliams ( 7. února 2013 02:27 )

fandamilan

peterwilliams ( 7. února 2013 02:26 )

nejezchleba souhlas ..a bude další obvinění ,pokud jim nezaplatí jako doktor Čuně

Zobrazit celou diskusi