Hit internetu: Strážník věnoval bezdomovci boty s ponožkami

Autor: shp - 
30. listopadu 2012
21:05

Venku je v New Yorku těsně nad bodem mrazu, nebohý bezdomovec mrzne na ulici v otrhaném oblečení a bos. V tom se k němu sklání strážník a říká: „Mám pro tebe tyhle boty.“ Policistova laskavost se rázem stala internetovým fenoménem.

Nic netušící strážník byl totiž vyfocenou na Times Square turistkou Jennifer Foster. Ta byla v New Yorku s manželem na prohlídce, když spatřila na ulici muže, který prosil o šanci na život. Pozdě se k němu sehnul strážník, který mu věnoval pár bot a termálních ponožek. Žena ho okamžitě vyfotila.

Postarám se o tebe

Snímek strážníka Larryho De Primy (25) později umístila na Facebook newyorkské policie, kde se fotka okamžitě stala senzací. Jennifer pod fotku napsala, že policista řekl: „Mám pro tebe tyhle boty velikosti 12, jsou do každého počasí. Pojď, nasadíme je a já se o tebe postarám.“

Přes noc hrdinou

„Strážník si klekl na zem a muži nandal ponožky a poté nové boty. Nečekal nic na oplátku a nevěděl, že ho fotím,“ dodala Jennifer. Statisíce lidí na Facebooku klikly u fotky na tlačítko „líbí se mi.“ Z De Primy se přes noc stal laskavý hrdina.

Smál se, jako by dostal milion

On sám událost okomentoval: „Bezdomovec se smál od ucha k uchu, když jsem mu dal boty. Bylo to pro něj, jako bych mu dal milion dolarů.“ Poté dodal, že si od bot ponechal účet na 1500 Kč, který mu bude připomínat, že jsou na tom někteří lidé hůře než on.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

12356 ( 1. prosince 2012 23:42 )

doktorka6:

doktorka6 ( 1. prosince 2012 20:06 )

Nestačím se některým komentářům divit.Není to zvláštní, jak se každý chopí kritiky a hodnocení proč existují bezdomovci a jek by to on řešil. VAŽENǏ, uniká Vám to nejpodstatnější, ten policista se zachoval jako ČLOVĚK. Bohužel, ne každý kdo jako člověk vypadá také jako člověk myslí a jedná! Snad vám to hlava pobere...Přeji Vám hezkou adventní neděli.

jarmusch ( 1. prosince 2012 14:45 )

Pokud dostanete nemoc nebo máte úraz a máte zájem o pomoc, dostane se Vám jí. Dobrá, dejme tomu, že duševně nemocní si o pomoc nemusejí umět říct atěm by se mělo aktivně pomoci, ale těch je max 10%, 90% si o ní buď umí říct a z nějakého důvodu nechce, pokud je to fetak nebo alkac, tak sorry, možná v posledním stadiu už jsou tak duševně nemocní, jenže k tomu stavu byla dlouhá cesta a tu si prošlapali sami, to je stejný jako kdybych já žádal ostatní o peníze protože jsem línej pracovat, taky za to nemůžu, tak rychle přispívejte...to jen aby bylo "pseudohumanistum" jasno

janamala ( 1. prosince 2012 12:22 )

inteligentním "náckům" občas fandím, ale toto je blb, na kterýho ne třeba reagovat...

mona67 ( 1. prosince 2012 12:08 )

Asi to bol človek, ktorý naozaj potreboval pomoc a našťastie bol nablízku niekto, kto mu podal pomocnú ruku. Na "biznis" tých, ktorí na žobraní zarábajú, najviac doplácajú tí, ktorí pomoc naozaj potrebujú. Ja osobne mám opakovanú skúsenosť, že keď niekto pred hypermarketom pýtal peniaze na rohlík, tak som mu ich nedala, ale tie rohlíky som vytiahla z nákupnej tašky a bola by som im dala aj viac. Opakovane som však dostala naložené čo sa na mňa zmestilo, že si ich mám strčiť niekam. Evidentne týmto nešlo o jedlo, ale o peniaze na niečo iné -Cigarety? alkohol? Stalo sa to párkrát a odvtedy nedávam nič. Vždy keď bez povšimnutia prejdem okolo, tak mám z toho blbý pocit a ťaží ma svedomie, že možno odmietam pomoc niekomu, kto ju naozaj potrebuje.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud