Bezdomovec Marek (39) zahodil svou šanci: Z tepla se vrátil mrznout na ulici!

Autor: Jiří Krušina - 
19. 2. 2013
06:30

Únavu, pocit nicoty a hlad opět zažívá Marek Volný (39) z Dívčího Hradu. Bezdomovce loni zachránil Blesk před umrznutím, zařídil mu bydlení u rodiny v Čechách. On svou šanci ale zahodil a vrátil se zpět na ulici.

Na hraně života a smrti se opět pohybuje Marek Volný z Dívčího Hradu. Invalidu, který před lety přišel kvůli autonehodě o zdraví, ženu, syna, ale i bydlení, se nepodařil změnit ani pobyt u rodiny z Čech. Listopad, prosinec i leden přitom prožil v teple, měl dost jídla. „Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Stýskalo se mi po známých a Dívčím Hradu. Proto jsem chtěl z Čech zpátky,“ řekl včera Blesku na kost zmrzlý Marek.

Přežije návrat?

Ten si teď zažívá opravdové utrpení. „Na teplo, jídlo, vodu a čisté oblečení si člověk zvykne rychle. Ten návrat na ulici možná ani nepřežiju,“ řekl Marek.

Za šanci na nový život, kterou nevyužil je přesto vděčný. „Byly to nejkrásnější Vánoce za 10 posledních let a moc za ně děkuji. Mrzí mě, že jsem to nezvládl a nezměnil se. Ale asi už nedokážu žít normálně,“ konstatoval bezdomovec.

Marek do budoucna nemá žádné plány. Stále ale věří, že se jednou potká se synem, kterého léta neviděl. „Chtěl bych Marečka vidět. Možná by mě to setkání změnilo. Ale nechci ho vyděsit. Nechám všemu volný průběh. Vždyť se jmenuju Volný,“ dodal Marek.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

naidka ( 19. února 2013 18:02 )

taky mě to napadlo.

peterwilliams ( 19. února 2013 17:49 )

chudák pes

kobyla1 ( 19. února 2013 15:14 )

Tak nám jednou dej vědět jak jsi dopadl ty machře

e.44 ( 19. února 2013 12:31 )

i ty provokatérko

e.44 ( 19. února 2013 12:30 )

Jó, když jsem psala, že si drtivá většina bezdomovců tenhle způsob života (podle vlastních slov) dobrovolně vybrala, to bylo vždycky keců.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa