Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Polojasno 22°C

Hrdina, který uspal tygra: Byl rozzuřený, bylo to nebezpečné!

Autor: Václav Suchan, lmk - 
23. listopadu 2012
05:00

Neuvěřitelné štěstí měl včera mladý ošetřovatel (17), který pracuje v pavilonu šelem v liberecké zoo. Před devátou hodinou ráno ho totiž ve výběhu napadl bílý tygr Paris a snažil se ho roztrhat na kusy. Řádění tygra na svobodě utnul až veterinář Martin Kareš, který šelmu pohotově uspal.

Díky rychlé reakci ošetřovatelek, které tygra odlákaly, vyvázl mladík "jen" s krvavými zraněními. Tygr svou oběť pustil a vyskočil z výběhu do míst pro návštěvníky. V zoo byla výprava 30 dětí, kterou urychleně vyvedli...

Útoky

Zranění ošetřovatelé se zavřeli do klece a s hrůzou v očích sledovali predátora. „Tygr se nejprve pokusil dostat do výběhu tučňáků, na které zaútočil. Dostal ale ránu od elektrického ohradníku. Přeběhl proto několik metrů k výběhu lva, na kterého dorážel, a přitom se zranil o drátěné pletivo,“ řekl Blesku ředitel liberecké zoo David Nejedlo.

Video  Vyjádření mluvčího ZOO Liberec k úniku tygra  - David Malík
Video se připravuje ...

Zranění

Mezitím dorazila policie, záchranáři, hasiči a veterinář Martin Kareš. Ten tygra uspal narkotizační pistolí. Ještě předtím se záchranáři dostali do výběhu ke zraněným. "Když jsme vylezli ze sanitky, netušili jsme, že tam volně pobíhá tygr," popsal liberecký záchranář Milan Hejl.

Video  Hrdina vypráví o tom, jak uspal nebezpečného tygra  - Blesk - David Malík
Video se připravuje ...

„Dvě ženy byly podrápané, mladý praktikant měl mnohačetná povrchová zranění na hlavě, zátylku, na zádech a v podpaží,“ řekl mluvčí liberecké nemocnice Lukáš Gibiec. Až po dvaceti minutách byl tygr natolik klidný, že mohli záchranáři odnést zraněné do bezpečí. Zatím není jasné, jak se mohl tygr dostat k ošetřovatelům, kteří prostor uklízeli, do výběhu. Ředitel vyloučil, že by to byla závada dveří. Případ vyšetřuje policie.

Video  Reportáž z místa  - David Malík
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

migel3000 ( 1. srpna 2014 17:22 )

 Měl Karešovi ukousnout ***, být tím tygrem tak ho sežeru

zasejedna ( 23. listopadu 2012 11:28 )

e.44 ( 23. listopadu 2012 11:19 )

Kdo ví jestli jen hrát? Držel toho kluka(kolik že mu vlastně bylo, už jsem četla 19, 16, 17...)tak hezky a něžně za hlavu, jak tu lvici s kterou se chtěl pářit , jak bylo vidět na videu, co sem včera někdo dal.

naidka ( 23. listopadu 2012 11:17 )

hofíku, jsem nestraník, ale býci v aréně taky jdou na rudý hadr, to jsou potom komunisti nebo naopak odéesáci?

zasejedna ( 23. listopadu 2012 11:10 )

tygřík si chtěl jen hrát - co je na tom špatného ?

Zobrazit celou diskusi