Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Zachránila mladíka před smrtí: Na tygra jsem skočila a začala ho bušit pěstmi!

Šelma způsobila mladíkovi krvavá zranění. Vlekla ho dokonce několik metrů a měla v zubech jeho hlavu.
Šelma způsobila mladíkovi krvavá zranění. Vlekla ho dokonce několik metrů a měla v zubech jeho hlavu.  (Autor: infografika Blesku, archiv)
Autor: psch - 
23. listopadu 2012
11:11

Mohla zemřít bolestivou smrtí, ale nebýt jí, mladík (17), kterého chytil tygr v liberecké zoo do zubů, by nejspíš útok nepřežil.

O velkém štěstí asi může hovořit trojice ošetřovatelů, která přežila útok rozzuřeného sedmiletého tygra bílého Parise. V liberecké zoo se teď dlouho nebude mluvit o ničem jiném.

Dvě ženy a jeden praktikant šli uklízet do klece tygra bílého, když se za nimi sedmiletý Paris dostal. Dva a půl metráku vážící zvíře se ale dostalo do výběhu dříve a napadlo nejdříve mladého muže. Drápy a zuby mu způsobilo mnohočetná zranění. V jednu chvíli dokonce tygr táhl mladíka v zubech. Ošetřovatelky ale spustily povyk, aby upoutaly jeho pozornost. Začaly tyčemi mlátit do mříží.

„V tu chvíli jsem myslela jenom na toho kluka. Snažila jsem zvíře od něj odlákat, ale nešlo to. Tak jsem na něj skočila a bušila ho pěstmi. Pak přestal a pustil ho, ale vyrazil směrem ke mně," popisuje serveru Denik.cz událost ošetřovatelka.

Skončila s poškrábanou nohou

Tygr ošetřovatelku jen poškrábal na noze, zabít ji nejspíš nechtěl, protože hned poté utekl z pavilonu do prosto zoologické zahrady. Na celý průběh incidentu si ale ošetřovatelka nevzpomíná. Stres a adrenalin byl prý tak silný, že zapomněla i na strach.

„Nepovažuji to za nic divného. Riskovala jsem život, ale jsem ošetřovatelka a byla to moje povinnost. V tu chvíli jsem nad tím nepřemýšlela," doplnila pro Deník žena.

Tygr za to nemohl

Šelma ale podle šéfa liberecké zoo Davida Nejedla zabíjet nechtěla, na vině byl lidský faktor. Ani ošetřovatelka se na něj nezlobí. „Znala jsem ho, bylo to klidné zvíře, nikdy nezaútočil, asi byl ve stresu z cizího prostředí,“ omlouvá zvíře ošetřovatelka.

Mladík bude zdravý

Zraněný praktikant (17) si v nemocnici poleží ještě pár týdnů, vážné to ale není. „Je v dobrém stavu,“ řekl mluvčí liberecké nemocnice Lukáš Gibiec.

Zoologická zahrada v Liberci je dnes otevřená bez omezení. Přístupný je podle mluvčího zoo Ivana Langra i pavilon šelem.

naidka ( 23. listopadu 2012 19:41 )

jo, hlavně, že ho nějakej nervák nepicl doopravdy.

naidka ( 23. listopadu 2012 16:59 )

Však kdyby se paní setkala s tygrem ve volné přírodě, tak by po ní zbyl jenom ten kýbl. Tento se choval spíš jako kočka domácí, jen si pohrál a nechal si všechno líbit.

hofihofi ( 23. listopadu 2012 16:22 )

Busila do nej a ty hledas hnidy, ty bys utekl, tak nekvakej a nechytej skovicka

frantacizek ( 23. listopadu 2012 15:24 )

"tak jsem na něj skočila a bušila do něj." a v tom se tygr rozběhl na ni Tady v té pasáži mi něco nehraje.. jenom jestli ta paní nesleduje Ordinaci v Růžové zahradě..

keep.smiling ( 23. listopadu 2012 15:16 )

a vy zase nevíte nic o šelmách!! pokud by ho chtěl tygr zabít, tak by mu na to stačila jen vteřina !!!!

Zobrazit celou diskusi