Příběh zmizelé veslařky: Kluci z ní šíleli, vzpomíná česká trenérka

Autor: simao, Slávka Červená - 
31. července 2012
05:00

Vyrazila na trénink na švýcarské jezero Sihlsee a už se nevrátila. Po veslařce Andreje Ulrich (36) jako by se země slehla. Zmizela a nikdo netuší, kam. Blesku se však podařilo vypátrat, kde česká sportovkyně dříve závodila. Ještě jako Andreu Kadlčíkovou ji totiž vedla trenérka Pavla Svitáková (50).

Andrea se měla jen krátce projet na skifu a vrátit se do loděnice. Nestalo se tak. Namísto toho zmizela neznámo kam a více světla do případu zatím nevneslo ani rozsáhlé pátrání kolem jezera Sihlsee. Existuje několik variant, co se s ní stalo. Utopila se, odešla, nebo ji snad dokonce unesli?

Policie je zatím bezradná. Blesk se však vydal po stopách Češky, která se s manželem přesunula do země helvetského kříže a žila zde. 

Andrea byla smíšek a kluci za ní letěli, vzpomínají v klubu

Ještě jako dorostenka veslovala Andrea v oddíle za Slováckou Slavii Uherské Hradiště. V roce 1991 se klub přejmenoval na Veslařský klub Moravia. „Matně si na ni pamatuji. V tu dobu jsem trénoval stejný ročník kluků. Mohu jen říct, že rozhodně nepatřila ke špičkám. Byla to spíše její radost,“ uvedl současný trenér klubu Milan Šurý (51).

"Byla velký smíšek, nikdy jsem ji neviděl smutnou," vzpomíná bývalý předseda veslařského klubu Stanislav Korvas (56). „Nevěříme, že by se utopila při veslování. To není možné. Jedině kdyby ji postihly vážné zdravotní problémy,“ dodal Korvas.

Blesku se podařilo vypátrat i Andreinu trenérku Pavlu Svitákovou (50). „Tak to je pro mě dvojnásobné překvapení. Jednak ta zpráva o jejím zmizení a pak to, že znovu začala jezdit,“ reagovala bezprostředně Svitáková, které především utkvělo v paměti to, že Andrea byla moc krásná a příjemná.

„Kluci o ni měli pochopitelně velký zájem. Líbila se jim. Trénovala jsem ji dva roky a myslím, že v roce 1991 nebo dva přivezly holky ve společenství oddílu VK Hodonín z kanálu v Račicích na osmě dorostenek stříbrné medaile,“ vzpomínala trenérka.

Na sraz veslařek nedorazila

Veslařky z klubu přitom měly v posledních letech již dvakrát sraz. Andrea ale ani na jeden nepřišla. Zřejmě již byla ve Švýcarsku, kam se odstěhovala s manželem.

„Když jí bylo 15-16 let, veslovala za dorostenky. Jezdila čtyřku a osmu. Jezdily se párové i nepárové disciplíny. V těch letech to byla velice silná sestava. Veslařek bylo moc. Ona ale pak skončila. Přestala do klubu chodit a podle mého neveslovala ani jinde v republice. Proto mě nyní mile překvapilo, že ji to nyní zase bavilo a veslovala,“ zavzpomínala Svitáková. Jenže poslední trénink Andrey se změnil v pořádnou záhadu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tarka1 ( 31. července 2012 10:12 )

Text článku: „Kluci o ni měli pochopitelně velký zájem. Líbila se jim...vzpomínala trenérka." Nadpis typický pro BLESK: "Kluci z ní šíleli, vzpomíná česká trenérka."

liskabystrouska ( 31. července 2012 09:02 )

 to je divné a podezřelé..musel ji někdo odvézt autem ,to není možné ..a co pak její manžel??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud