Poslední slova české veslařky: Udělám jen jedno kolečko... Kam Andrea zmizela?

Autor: simao, INT - 
29. července 2012
05:00

Během tohohle tréninku se Andrea Ulrich (36), rozená Kadlčíková, chystala jen krátce projet po jezeře Sihlsee. Do loděnice se však již nevrátila. Poslední setkání s ní popsal pro švýcarský web 20min.ch svědek, který s ní patrně mluvil naposledy. Jenže ani on netuší, kam mohla veslařka zmizet.

Její loď našli u břehu, ji samotnou však nikoli. Andrea Kadlčíková, provdaná Ulrich, zmizela ve středu na švýcarském jezeře neznámo kam. Utopila se, nebo ji snad dokonce unesli?

Pátrání švýcarské policie, do kterého byl zapojen i vrtulník, který i o víkendu kroužil nad jezerem a jeho okolím, je zatím bezvýsledné. "Bohužel zatím nebyla nalezena," potvrdil švýcarskému Blicku David Mynall z námořní policie. Kromě lodi našli pouze její boty, takže pokud odešla, je někde bosá...

"Ptali jsme se jí, proč vyráží tak pozdě," řekl švýcarskému serveru 20minuten svědek, člen veslařského klubu, který s ní mluvil patrně naposledy, avšak přál si prý zůstat v anonymitě. "Udělám jen jedno malé kolo," odpověděla údajně Andrea. A byly to nejspíš jedny z posledních slov, které před zmizením pronesla.

Záhada zmizelé veslařky stále nevysvětlena

Na svůj poslední trénink vyrazila někdejší česká závodnice až něco po dvacáté hodině. Patrně dostala chuť se ještě jednou v hezký letní večer projet a kolem půl deváté spustila svou loď na vodu. "Že jsou skifaři sami na jezeře, je úplně normální," řekl zdroj.

Když se však nevrátila, vyhlásili po ní pátrání. A protože naděje umírá poslední, nevzdávají se ani záchranářské týmy. Na řadu přišli i policejní potápěči.

Jenže její známí i partner se shodují: Andrea prý plavala velmi dobře, "jako rybička". Ve vodě byla zkrátka jako doma, vodní živel si zamilovala.jezdila nejen na skifu, ale také na vodních lyžích, jak ukazují její fotky, které zveřejnila na sociální síti.

U jejího skifu byl navíc standardní mechanismus, který ji v případě převrácení odjistil, aby nezůstala pod lodí. "Veslování není nebezpečný sport. A dobrý plavec není nikdy v nebezpečí," dodal zdroj. Svou roli však mohly sehrát i náhlé zdravotní obtíže.

Jenže bývalá profesionálka byla údajně stále v dobré kondici, i když vrcholové veslování pověsila na hřebík již více než před deseti lety. A před devíti se odstěhovala do Švýcarska. Záhada zmizelé veslařky tak stále zůstává nevyřešena. Objeví se tahle usměvavá sportovkyně někde? Její manžel stále věří, že ano!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

pupinka77 ( 30. července 2012 15:59 )

decastrát opět vše ví a všude byl ... stejně jako u Michalky a jejího únosu ... Ty vo..le ty jsi detektiv

pupinka77 ( 30. července 2012 15:58 )

a takoví lidé chodí mezi námi ... Fortine ty jsi ale ko..kot

jaramila ( 30. července 2012 10:09 )

Co je na tom k smíchu, ty blbe!

makmark ( 30. července 2012 02:47 )

manžel je nejpodezřelejší osoba, téhle kouká z očí, že mu zahla a chudák to nevydýchal

brekekesalami ( 29. července 2012 19:53 )

Kam by měla mizet, pravěpodobně se utopila, příčin je miliony od zdravotních komplikací přes náraz apod... ale pozůstalí holt chtějí naději, že je zdravá a živá....a tak smýšlí o únosech a jiných blbostech.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud