Vlci ve švédské zoo roztrhali chovatelku (†30)

Autor: shp, Kjos - 
19. června 2012
13:19

V největší švédské zoo Kolmarden rozsápali vlci chovatelku (†30). Ta zvířata moc dobře znala a sama vstoupila do jejich výběhu. Nikdo zatím neví, proč na ni šelmy zaútočily. Zvířata vyrůstala v zoo od narození.

Žena vstoupila mezi smečku osmi vlků sama v 11 hodin dopoledne. Šelmy na ni okamžitě nečekaně zaútočily. K výběhu za chvíli přiběhli další ošetřovatelé, ale nikdo nemohl jít ženě na pomoc.

"Nemůžete prostě skočit mezi smečku rozzuřených vlků. Policisté a lidé od záchranky přijeli bohužel pozdě," uvedl pro deník Aftonbladet Jan Tengeborg.

Zatím není jasné, co zvířata k útoku vyprovokovalo. Začátek tragédie nikdo neviděl. "Takový útok je velmi vzácný. Zvířata, co žijí v zoo, jsou na člověka zvyklá," uvedl odborník na chování vlků Olof Lidberg.

Zoo v Kolmardenu byla založena v roce 1965, je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí ve Švédsku, ročně ji navštíví asi půl milionu lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud