Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

50 hladových lvů a tygrů uteklo majiteli, zastřelili je

Autor: evak, ČTK - 
20. října 2011
09:50

AKTUALIZOVÁNO: Desítky lvů, tygrů, medvědů a další nebezpečná zvířata byla majitelem soukromého zvířecího parku v americkém státu Ohio puštěna na svobodu. Muž jim otevřel klece, pak spáchal sebevraždu. Policie se snažila hladová a běsná zvířata pochytat. To se jim bohužel nedařilo, tak je zastřelili.

V zařízení v Zanesville bylo 48 zvířat, mimo jiné lvi, tygři, gepardi, medvědi a vlci. Policie po ohlášení, že se po okolí pohybují exotická zvířata, našla majitele parku mrtvého. Později s odvoláním na místního starostu oznámila, že z neznámých důvodů majitel parku Terry Thompson (†62) sám zvířatům otevřel klece a následně spáchal sebevraždu.

Na místo dorazili i představitelé zoologické zahrady v Columbusu, kteří se pokusili zvířata chytit pomocí uspávacích šipek. Další jejich nápad byl dát do klecí jídlo, což by mohlo některá zvířata přilákat zpět. Rozutekla se totiž ve středu a najíst dostala naposledy v pondělí. Ani tento plán ale nevyšel a většina musela být zastřelena, následně spálena na Thompsonově farmě.

Bylo tam mimo jiné 18 vzácných bengálských tygrů a 17 lvů. Naživu zůstali tři leopardi, jeden medvěd grizzly a dvě opice. Ti byli převezeni do zoo Columbus. Později byl ještě nalezen mrtvý vlk. Policie nenašla jednu opici.

e.44 ( 20. října 2011 19:27 )

jtabp, zbraně nepoužili lidi ze ZOO a vůbec všechno překrucuješ, jak se ti to hodí. Nemáš evidentně zájem normálně diskutovat. Chceš se jenom hádat a hrát si na chytrýho, jako bys zežral Šalmounovo howno a urážet. A doporučuj si komu co chceš, ale já jsem si jistá, že jsem dokumentů o zvířatech, i o tom jak se uspávají ve volné přírodě i v ZOO před transportem nebo ošetřením viděla mnohem víc, než ty.

jtabp ( 20. října 2011 19:17 )

A když se jim to nedařilo tak použili zbraně. Co je na tom nepravda? O výcviku lidí ze ZOO, kteří umí lovit zvířata ve volné přírodě, potažmo městě sem neslyšel, opravdu tam mají desítky lidí, kteří mají výcvik lovců? Nemyslím si. Opět bych ti doporučil nějaké dokumenty o přírodě třeba o značkování nosorožců v Africe, kde do něj lidé, co věnují ochraně ohrožených druhý celé životy, rvali uspávačky natřikrát!!! Jsou to, ale babráci co?

e.44 ( 20. října 2011 18:18 )

Prosim tě, co tady motáš dohromady poldy s uspávačkama? S uspávačkama se zvířata pokusili odchytit lidi ze ZOO v Columbusu. A ty by měli znát přesný dávky a umět se trefit.

jtabp ( 20. října 2011 17:57 )

Jinak tu poslední větu nejspíš slyšíš často. Jinak zkus mi vyvrátit argument, zbraň má u sebe každý polda, uspávačku ne a uspávačkou každé zvíře nezastavíš, protože na každé působí jinak, proto je kulka jediné bezpečné a bohužel konečné řešení. Díky pane inteligent, použij věcné argumenty.

jtabp ( 20. října 2011 17:55 )

A čím sem tě urazil? Že ti neodkývu ty tvoje nesmysly? Možná seš zvyklej, že na tebe hledí s otevřenou hubou když mluvíš (neumím si představit kde by to bylo), já to dělat nebudu když z tebe lezou hlouposti. Tak se nezlob a zahaj další debatu na úrovni jako si to předvedl dnes. Příroda nám to vrací, zvířata nejsou zákeřná a neintrikují a podobné perly.

Zobrazit celou diskusi