Vlci útočící na lidi: I takhle může vypadat arktická zima

Současné mrazy s sebou přinášejí řadu nepříjemností: V Rusku třeba i hladové a nebezpečné vlčí smečky, potulující se v okolí lidských příbytků (ilustrační foto)
Autor: simao, ČTK - 
1. února 2012
19:42

Obrovské mrazy, které se do Čech přesouvají z Ruska, mají za následek i nečekaný jev - smečky vlků se přesouvají do blízkostí lidských obydlí a se vzrůstající zimou začínají být pořádně agresivní. Nebojí se útočit už ani na lidi. Lidské oběti však hlášeny nejsou. Na rozdíl od Ukrajiny, kde zabíjejí mrazy. S arktickým počasím však bojují i na řadě dalších míst Evropy.

S útočícimi vlky se potýkají především v oblasti Karelie. Jedna ze smeček se zde vydala dokonce i do města - a v Petrozavodsku napadla několik místních.

Agentura Ria Novosti vydala tuto zprávu: "V pondělí ráno zavolal na policejní stanici vyděšený člověk a řekl, že se ho před chvílí pokusili napadnout vlci. Nestalo se to však v lese, ale ve městě."

Když se policisté vydali na zmiňovanou adresu, narazili zde na smečku vlků, ohrožujících místní civilisty. Až když strážci zákona sáhli po zbraních, vlci utekli.

I když byly v ohrožení lidské životy, vlci si připsaly zatím jen stovky zadávených a roztrhaných kusů dobytka. Za jejich řáděním stojí i to, že se letos v Rusku výrazně přemnožili.

Na Ukrajině umírají díky mrazům lidé

Už kolem šesti desítek mrtvých však mají na východě na svědomí mrazy. Lidé umírali vinou podchlazení především na Ukrajině - zde zemřelo za uplynulý týden až 30 lidí.

Lidé se brání, jak mohou

Tuhá zima však postihla velkou část Evropy. A na různých místech se proti nim brání všelijak.

Právě na Ukrajině už dochází k preventivnímu uzavírání škol a žáci dostávají díky mrazu prázdniny. V mnoha místech v Polsku pak úřady zřizují na ulicích koše s ohněm, aby se mohli ohřát kolemjdoucí. Díky praskajícím vodovodům a kolejím však přicházejí další a další komplikace. Některá letiště hlásí i změny letových plánů, třeba to ve švýcarské Ženevě.

Avšak dokonce i na severu Řecka naměřili meteorologvé včera -12 stupňů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

12356 ( 2. února 2012 13:14 )

znovu souhlas pesane, jenom idiot muze nechat v divocine psa uvazaneho na retezu. Pokud tam nastava extremni zima a zacnou se v Dawson City objevovat hladovi vlci, tak psi a kocky by mela byt v baraku a ne pobihat venku, ale nekteri, jako treba alialenka to nechapou, porad si mysli, ze bydli doma, kde se nam (zatim) o vlcich muze jenom zdat. A to o te losici povazuji za poradny zvast,, protoze jedine zvire ktere zere svoji obet bez predbezneho zabiti je medved.

12356 ( 2. února 2012 13:08 )

  souhlas pesane!

monza ( 2. února 2012 12:32 )

Proč už nespácháš sebevraždu,ty starý úchylný prase?

andrea666 ( 2. února 2012 08:19 )

na Hromnice chci o pár čísel více

12356 ( 2. února 2012 01:05 )

Co to je "zvireci organizace"??  

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud