Pod bruslařem se prolomil led: Bojuje o život v nemocnici!

Pod devětatřicetiletým bruslařem se prolomil led  (Autor: profimedia.cz)
Autor: Jiří Čada - 
1. února 2012
20:07

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Chotěboře a Seče bojovaly ve středu odpoledne na rybníce u obce Jeřišno-Chuchel na Havlíčkobrodsku o život bruslaře (39), pod kterým se nečekaně prolomil led.

Počáteční pokusy hasičských záchranářů dostat se po položených žebřících k otvoru v ledu uprostřed rybníka, kde bruslař zmizel, ztroskotaly.

„Led byl přes poměrně silný mráz příliš tenký. V místě, kde se pod mužem prolomil se setkávaly dva proudy vody,“ informovala Blesk.cz mluvčí krajských hasičů na Vysočině Petra Musilová. Hasiči nakonec k záchraně bruslaře použili člun.

Na bruslení se muž telefonicky domluvil se svým bratrem. Když ten však zhruba po hodině dorazil k rybníku, na břehu našel zaparkovaný bratrův automobil a opuštěné boty.

„Uprostřed rybníka spatřil díru v ledu a okamžitě zalarmoval záchranáře,“ popsala následné chování zoufalého bratra mluvčí hasičů.

Nikdo netuší, jak muž byl dlouho pod ledem.

„Našim chlapům se ho podařilo ve vodě nalézt celkem rychle. Okamžitě ve spolupráci se zdravotními záchranáři zahájili resuscitaci,“ dodala Petra Musilová.

Na místo byl přivolán vrtulník královéhradecké letecké záchranné služby.

„Bruslaře jsme předávali přes veškeré úsilí v kritickém stavu posádce vrtulníku,“ uvedla ředitelka jihlavských záchranářů Vladislava Filová.

Podle hasičů je tento případ jedním z mála v kraji Vysočina. „Naposledy jsme před dvěma roky zachraňovali lyžařku, která se na běžkách propadla do rybníka v Telči. Ta se naštěstí ke břehu dostala sama,“ zdůraznila mluvčí Musilová.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

russo ( 4. února 2012 22:34 )

Naopak byl to výbornej spolehlivej kluk.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud