Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Kruté mrazy: Kdo nemusí, ať nevychází

Pokud dnes půjdete ven, tak pěkně zahaleni
Pokud dnes půjdete ven, tak pěkně zahaleni  (Autor: Foto scom)
Autor: Adam Jaroš - 
4. února 2012
06:58

Konečně je tu víkend. Ale pozor, bude velice mrazivý. Meteorologové radí: Pokud půjdete ven, pořádně se oblékněte! Lepší ale bude nevycházet. Mráz totiž nepolevuje, naopak, přituhuje. Po celé republice totiž včera padlo 105 rekordů, na Kvildě naměřili -38,3 ˚C a dnes bude ještě chladněji. Zima si vybírá krutou daň. Během deseti dní si mrazy v Česku vyžádaly už 11 obětí.

„Dnes Česko opět sevře krutý mráz, který na nejstudenějších místech znovu překročí hranici -30 ˚C. Teploty se mají dnes pohybovat mezi -16 až -20 stupni Celsia, na sněhové pokrývce bude až -25 a v horských údolích přes 35 stupňů pod nulou,“ řekla Blesku meteoroložka Dagmar Honsová.

Většinu dne si přitom budeme užívat sluníčka, jen večer se na jihovýchodě začnou stahovat mraky a především ve Zlínském kraji občas zasněží. Napadnout může okolo dvou centimetrů sněhu. V neděli už republiku zahalí mraky, ale žádné výrazné oteplení nepřinesou. Tepleji bude až ve středu.

A kde bylo včera nejchladněji? Na Kvildě naměřili -38,3 ˚C. „Na 76 meteostanicích ze 155 bylo -20 stupňů nebo méně a na 105 stanicích padl nový teplotní rekord,“ řekl mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák. Dokonce i ve větších městech v nižších polohách bylo naměřeno až 21 stupňů pod nulou.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud