Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Exkluzivní průzkum pro Blesk: Poláci nás chtějí otrávit!?

Autor: fab - 
17. dubna 2012
13:27

Bratři Poláci nás zásobují jedy! Přivezli k nám teď zkažené drůbeží maso a sušená vejce, v jejich kysaném zelí a okurkách je kyselina mravenčí. Ta je ale snesitelná jen pro hospodářská zvířata. A to ještě není vyřešen skandál s posypovou solí, kterou používají do pečiva i uzenin. Uvědomujeme si vůbec, jaké nebezpečí nám hrozí? Blesk si na toto téma nechal zpracovat od společnosti SANEP exkluzivní průzkum.

„Polský výrobek je pro nás vysoce rizikový, proto se nyní na polské výrobky více zaměřujeme,“ prohlásil šéf Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Orgány sice hlídají, jenže Poláci jsou vynalézaví, výrobek nazvou třeba Staročeský salám a přebalí ho ve své pobočce v Česku.

Země původu je pak ČR, nebo jsou tyto údaje malé až nečitelné. Tento a další podrazy na spotřebitelích by měl podle ministra zemědělství Bendla omezit soubor zákonů, které ovšem začnou platit až od ledna 2014. Poláci navíc nejsou samozřejmě sami, kdo nám chce draze podstrčit levný jed.

Lidé se musí sami více starat o to, co jedí, a také to naštěstí dělají. Podle průzkumu, kterého se zúčastnilo 21 483 lidí, jich skoro 70 % pečlivě sleduje složení výrobku. Zřejmě i za cenu toho, že si musí vzít lupu nebo u pultu strávit delší čas. A každý desátý se tomu polskému obloukem vyhne. Horší pověst má jen zboží z Asie. A nejrizikovější komodity? Podle vás párky a kuřata…

sakra ( 18. dubna 2012 10:25 )

V první řadě otevřte diskuzi o případu cikánů a zmláceného kluka. Příště mohou a asi někoho ukopou k smrti. "Brečet v koutě nepomůže, říká jeho matka". Tato menšina, nyní už možná většina, rozumí jen a jen násilí, tak je třeba se v celé republice sjednotit a dělat průběžně pořádek. Na vládu se nedá spolehnout, policii a justici jak by smet!!!!!!!!!!!!!!!!!

sakra ( 18. dubna 2012 10:18 )

Otrávit nás chce vláda a velice se jí to daří!!!

nowdaji ( 17. dubna 2012 20:04 )

Podle mne je to jen a jen propaganda.Bydlím asi 20 km od hranic s Polskem a kdo může jede si k sousedům nakoupit.Když tady prodávali bezostyšně vajíčka za kus 7 Kč u sousedů jsme nakoupili za 2,50 Kč.Je tam mnoho potravin levnějších.Člověk si pomáhá jak může.Vládu nezajímá běžný občan.Z čeho zaplatí nájem,teplo,daně.Potřebuji nás ožebračit,aby každý vytáhl i tu poslední ušetřenou korunu.

matyldamatylda ( 17. dubna 2012 18:07 )

jano999:...já kupuji sýry, mléčné výrobky, uzeniny, ...vše podle výrobce. Samozřejmě českého: Madeta, Olma, Krásno......A malé řeznictví-uzenářství je i poblíž, tam máte také jistotu.

enema ( 17. dubna 2012 17:13 )

Kdo může za to, že dneska se vše dováží. Nejsme soběstační v pěstování ničeho. Vepříny se houfně zavírají. Ano vyřeší to dovoz kontaminovaného masa z Německa. Posypové "kuchy%nské" soli z Polska. No radost pohledět. Dneska aby byl člověk nutriční terapeut, pak by se možná při výběru neškodných potravin neztratil.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa