Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Manžel slavné atletky Jaroslav Šmíd (77): Za zabití dostal 3,5 roku, doma byl za 6 měsíců!

Autor: Slávka Červená, Oldřich Tichý - 
22. března 2012
05:00

Loni v červenci nastoupil Jaroslav Šmíd (77), bývalý trenér a nynější manžel známé atletky, na 3,5 roku do vězení. V roce 2009 totiž řídil podnapilý a zabil cyklistu Karla P. (†36). Šmíd ale za mřížemi dlouho nepobyl. Jak Blesk včera zjistil, už více než tři měsíce je doma!

„Klientovi, panu Šmídovi, byl výkon trestu přerušen na čtyři měsíce ze zdravotních důvodů,“ sdělila Blesku asistentka advokáta Richarda Malečka, který Šmída zastupuje. O přerušení trestu rozhodl soud usnesením. Brány věznice na Pankráci se Šmídovi otevřely 13. prosince. Nastoupit zpět má 13. dubna. Může si však podat žádost o prodloužení, o kterém bude znovu rozhodovat soud.

O zdravotních důvodech odmítla kancelář hovořit. Podle důvěryhodného zdroje podstoupil Šmíd operaci srdce v olomoucké fakultní nemocnici. Přidaly se i vysoký tlak a cukrovka. Údajně měl vysoké hodnoty cukru v krvi, až 20 jednotek (norma je 4 až 6 jednotek ), což podle zlínského lékaře Lubomíra Nečase již akutně ohrožuje zdraví a může vyvolat řadu komplikací.

Šmíd už nechodí ani za kamarády do hospody. „Viděl jsem ho tu jen jednou. Dal si kofolu u pultu a hned zase jel. Někdo ho vozí. Zhubl tak 20 kilo. Zřejmě ho to vzalo i psychicky,“ uvedl štamgast, který ho zná. „Odseděl si málo, ale aspoň poznal, co je kriminál,“ reagoval další muž.

Podle zjištění Blesku o Šmída pečuje léčitel českého původu, který žije v Rusku. Zároveň působí jako bodyguard a podle místních Šmída i vozí k lékaři a kde je třeba. „V žádném případě vám nedovolím s ním mluvit, aby se rozčílil. Jeho zdravotní stav je vážný. Jsem rád, že mu mohu pomáhat, a vy odejděte,“ řekl bodyguard, který zametal před domem chodník.

Šmídova žena doma nebyla a telefon nezvedala.

V opilosti zabil otce tří dětí

Tragédie, v níž figuruje manžel známé atletky, se odehrála v listopadu 2009 u Vnorov na Hodonínsku. Karel P. (†36) jel na kole domů z práce za manželkou a třemi dětmi, když ho na rovném úseku smetl svým nissanem Jaroslav Šmíd. Ten měl v krvi 1,4 promile . Před jízdou a při řízení se totiž napil vína z nádob, které měl v autě. Hájil se tím, že jako silný cukrovkář tak zaháněl hypoglykemický šok. Soudní znalec však jasně řekl, že obžalovaný věděl, že nesmí pít alkohol!

Za zabití cyklisty mu nejprve hodonínský a poté i krajský soud vyměřil 3,5 roku vězení. Do něj měl nastoupit loni v červnu, ale ze zdravotních důvodů šel za mříže až začátkem července.

„Vinu necítím! A do vězení nepůjdu, nejsem na to připravený!“ prohlašoval muž u odvolacího soudu v Brně.

spajka ( 24. března 2012 06:02 )

Už v autoškole nás učili,že auto je zbraň.

spajka ( 24. března 2012 06:01 )

Plně s Vámi souhlasím-tak to mělo být.

blajda ( 23. března 2012 14:25 )

dobytek a odškodnit? z čeho by si platil bodygarda a sluhu v jedné osobě. Je doma a už se do lochu nevrátí ani omylem... vyšumí to

makmark ( 23. března 2012 10:34 )

Otřesné mříže a oplocení, Fibingerka nikdy neměla žádný vkus. Umí jen házet koulí a oblbovat lidi kdákáním, což dělá dodnes

zelena.karkulka ( 22. března 2012 19:05 )

ty to nějak víš,už jsi seděl,viď?

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud