Neděle 17. října 2021
Svátek slaví Hedvika, zítra Lukáš
Polojasno 12°C

Nejdražší vejce v Česku: 19,90 Kč za jedno

Autor: Lucie Šulcová - 
12. března 2012
18:05

Čtenáři Blesku příčinu přemrštěných cen vajec odhalili velmi rychle. Na vině jsou spekulanti a Evropská unie. Ceny nezbytného velikonočního produktu jsou vskutku nekřesťansky vysoké, mohou dosáhnout až sedmi korun za kus. Kuriózní a nejdražší nákup ale udělala čtenářka ze Semil, tu jedno vejce vyšlo na 19,90,-.

Paní Dana se těšila, že v době vaječné krize, kdy se ochodníci nestydí vajíčka prodávat i za sedm korun za kus, využije akce v místním supermarketu a koupí si jich dvacet za 98 korun. Nákup se jí ale pěkně prodražil. Když vyšla z obchodu, čekala ji za stěračem pokuta za špatné parkování ve výši 300 Kč. Její vejce jsou tak nejdražší v Česku, jedno ji vyšlo na neuvěřitelných 19,90,-.

Čtenáři radí: Nekupovat!

"Za to mohou spekulanti, kteří využili momentální situace a vyhnali cenu do závratných výšin. Pojďme jim společně nakopat do vajec. Tím, že nebudeme alespoň měsíc kupovat žádná vejce, jim uštědříme tvrdou ekonomickou lekci," napsal jeden z rozhořčených čtenářů.

Dá se totiž očekávat, že blížící se Velikonoční svátky způsobí ještě mnohem větší poptávku po svém symbolu, a cena vajec tak poletí mnohem výš. "U nás stály před týdnem 59 kč, dnes stojí 50 kč, ale známá, co v tom krámu pracuje, říkala, ať si je raději koupím už teď, že před Velikonoci budou vejce POZOR za 90 kč deset vajec... Plato za 180 kč," upozorňuje čtenářka Niky z Prahy.

Blesk.cz vyzývá: Posílejte fotky nejdražších vajíček v České republice na tip@blesk.cz

nebo cenu a místo zakoupení vkládejte do tohoto formuláředametodokupy ( 14. března 2012 09:00 )

Na vesnicích se pořád slaví a samozřejmě i s vejci, to je beze sporu. Těch co udržují tradice je pořád dost a dost. Mimochodem je to milé, patří to k naší lidové kultuře a ta by se měla předávat z generace na generaci... Takže vejce ANO

mememumu ( 13. března 2012 14:50 )

Naprostý výmysl (tedy kromě toho výroku o ceně másla).

adorator ( 13. března 2012 11:37 )

90% lidí velikonoce neslaví a bere je jen jako volný den. A proč jsou velikonoce spojovaný s vejci? to už je přežitek, dneska nikdo vejce nechce, děcka chtěj spíš sladkosti. takže tohle je jen uměle vyvolaný .... a lidi na to skočí a skupují vejce, který ani nepotřebují

adorator ( 13. března 2012 09:42 )

a vejce jako můžou za to, že baba neumí zaparkovat. za chvíli někdo napíše, že když jel koupit vejce roztřelil ferrari a šup bude tu jedno vejce i za několik stovek tisíc ..... a mimochodem, proč se tu pořád šaškuje s velikonocemi? kdo dneska ještě barví vejce na velikonoce? děcka stejně raději chtěj čokoládový ....

lejdynka ( 13. března 2012 09:31 )

Na předražená vejce se asi každý vy...., doufám. Přece si to nenechají lidi zase líbit? Přinejhorším bych je prostě nějaký čas nekupovala, než se situace zase uklidní. Jo, mě se to píše, když všechno co jde kupuju v Německu. A to i když bydlím v Praze. Mám u hranic část rodiny, jezdím tam tak 1-2x měsíčně a vždy to spojím s nákupem. Poslední nákup před týdnem - 10 vajíček 1,05€, uzený losos tácek 1,67€ (v Bille v Praze 110,-Kč), dětské jídlo ve skleničkách - rozdíl až 10Kč na jednu skleničku!, dětské mléko 60Kč na krabici a tak dále. Je to strašné, nikdy bych nevěřila, že budu jezdit pro LEVNĚJŠÍ JÍDLO za hranice. Mimochodem, zřejmě i kvalita bude o něčem jiném než u nás. Smutné. Takže velké nákupy v Německu, jinak na farmářském trhu, už se těšáím na jaro, až začnou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa