Hlas z Berlína: Krach Řecka je nevyhnutelný

Nicolas Sarkozy a Angela Merkel - dva státníci, kteří chtějí spasti eurozónu
Nicolas Sarkozy a Angela Merkel - dva státníci, kteří chtějí spasti eurozónu  (Autor: EPA)
Autor: ČTK, Kjos - 
10. října 2011
09:22

Německá vláda považuje bankrot Řecka za nevyhnutelný a požaduje po partnerech v EU rozsáhlé škrty dluhů Atén. Uvažuje se o tom, že zadlužené zemi se smaže 60% dluhů. S odvoláním na několik nejmenovaných vládních zdrojů to v dnešním vydání píše Financial Times Deutschland (FTD).

Podle listu to bylo i jedním z hlavních témat nedělní schůzky německé kancléřky Anegly Merkelové a francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho v Berlíně. Paříž se k tomu ale údajně staví skepticky.

"Zasazujeme se za to," potvrdil listu jeden ze zdrojů informaci, že Berlín usiluje o radikální škrty řeckých dluhů. Zatím prý nebyl určen termín, kdy německý kabinet oznámí, že dále nepočítá s možností záchrany Atén před insolvencí. Německo totiž musí počítat s odporem Evropské komise a některých členů eurozóny, poznamenává FTD.

Merkelová se Sarkozym po nedělní schůzce bez dalších podrobností oznámili, že se dohodli na posílení evropského bankovního sektoru. Podrobný plán, jak stabilizovat eurozónu, chtějí představit do konce října.

rudyptak48 ( 24. října 2011 14:51 )

Když mají Francouzi něco obětovat, obětují raději celou EU. Merkelová to konečně pochopila. Je to celé fantastmagor jako naše sametová revoluce.

rudyptak48 ( 24. října 2011 14:48 )

gogo ( 10. října 2011 21:32 )

Krach Řecka je nevyhnutelný ??? Ano. A nejen Řecka...

gogo ( 10. října 2011 21:32 )

Přesně tak... EU byla pouze "bezva finta" k nadnárodnímu napakování se pro určitou skupinu mocipánů... Stejně jako byla "bezva finta" tzv. "sametová revoluceů....

gevi ( 10. října 2011 11:21 )

Tan vulgarismus jste si mohl nechat od cesty, nic takového od vás se mě nemůže dotknout a navíc e tím řadíte mezi zdejší vulgární primitivy. Ale to je jistě věc vašeho rozhodnutí, jak chcete na veřejnosti půspobit. K věci: Banky mají jediné zdroje a to jsou vklady střadatelů. Pokud za ně kupují akcie vytvářejí z nich rezervy pro nenadálé masivní výběry a různé krize. Výnosy z akcií pak rozdělují do úroků vkladatelům a do základního jmění banky. A pokud banky půjčovaly Řecku, jistě braly peníze odtud a jak sám píšete, i tohle jsou peníze střadatelů. Jestli se vám zdá, že vám vysvětluju samozřejmé věci, pak mě k tomu vedlo to vaše opakované vulgární vyjadřování (i v jiných příspěvcích) a usuzuju, že jste jednoduchý člověk, libující si ve sporťárnách. A takoví toho v hlavě moc nemají.

Zobrazit celou diskusi