Rychlík smetl auto na přejezdu, řidič zahynul

Autor: zb, koj - 
29. listopadu 2010
16:19

Mezinárodní rychlík jedoucí z Prahy do Norinberka smetl na železničním přejezdu v Hradci u Stoda na jihu Plzeňska osobní vůz Peugeot 207. Náraz lokomotivy do auta byl strašlivý. Ve zcela zdemolované kabině zahynul řidič (27). Dívku (8) přežila a skončila s těžkými zraněními v nemocnici.

„Vlak začal najednou brzdit. Vymrštilo mě to ze sedadla. Pak jsem cítil nějaký náraz,“ popsal Blesku nehodu cestující Johann Dobner. Lokomotiva tlačila auto před sebou po kolejích asi 500 metrů. „Když se vlak konečně zastavil, vykoukl jsem z okna a uviděl jsem, jak jeden ze dvou policistů z ochranky vlaku, kteří s námi jeli, vytahuje ven zraněnou dívku,“ dodal Dobner.

Podíl na nehodě může mít i počasí. Vlak se s osobním autem srazil za hustého sněžení. Na železničním přejezdu byla také vysoká vrstva rozježděného sněhu a hodně to tam klouzalo. Podle některých svědků dostal údajně řidič smyk. „Teď nemohu stoprocentně říci, jestli se na nehodě podílelo počasí. Nejdříve musím vyslechnout všechny, kdo nehodu viděli,“ řekl Blesku policista František Babka.

„Světelná signalizace na přejezdu fungovala bez chyby,“ řekl Jaromír Kacerovský z Drážní inspekce. Čtyři hodiny byla trať z Plzně do Domažlic uzavřena. Zprovozněna byla v 11.40 hodin.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud