První zatčení za útoky v Bombaji

Indie
Autor: ČTK - 
6. 12. 2008
07:53

Indická policie informovala, že zatkla dva muže podezřelé z toho, že útočníkům z Bombaje poskytli SIM karty do mobilních telefonů.

Informovala o tom agentura AP. Vysoce postavený policejní činitel uvedl, že zatčení předali SIM karty do mobilních telefonů deseti ozbrojencům, kteří minulý týden zaútočili v Bombaji na cíle vyhledávané návštěvníky ze Západu. Byly mezi nimi například dva luxusní hotely, nádraží či restaurace. Útoky si vyžádaly 171 lidských životů, několik stovek osob utrpělo zranění.

Prvním z dvojice zatčených je muž pocházející z indické části Kašmíru, druhý pochází z indického státu Bangla. Policie je zatkla v pátek v Kalkatě. Další detaily vysoce postavený činitel poskytnout nechtěl.

Kromě těchto dvou mužů byl doposud zatčen jen jediný útočník, který útoky na Bombaj přežil. Nyní je ve vyšetřovací vazbě.

Pokud by se prokázalo, že oba nově zadržení měli podíl na sérii útoků na Bombaj, šlo by o další důkaz toho, že atentáty provedli útočníci z Indie. Indické úřady přitom z útoků obvinily islámské ozbrojence ze sousedního Pákistánu.

Policie letos v únoru zatkla indického občana, který měl u sebe plány Bombaje, na nichž měl vyznačeno několik z míst, která se před několika dny stala terčem teroristů.

Na indických letištích nadále platí zpřísněná bezpečnostní opatření. Úřady k nim sáhly poté, co dostaly od tajných služeb varování, že Indii hrozí letecký teroristický útok.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa