Indický ministr vnitra: Odstoupím kvůli útokům v Bombaji

Indie
Autor: ČTK - 
30. 11. 2008
09:15

Indický ministr zahraničí Šivradž Pátil nabídl v souvislosti s útoky teroristů v Bombaji, při nichž zahynulo na 200 lidí, svou rezignaci.

 

Není zatím známo, zda premiér Manmóhan Singh jeho demisi přijal.

Ve středu se stalo v indické finanční metropoli terčem útoků teroristů deset míst - restaurace, přepychové hotely Tádžmahal a Oberoi, které jsou symbolem indické obchodní a finančnické metropole, nádraží a další místa, která vyhledávají turisté.

K odpovědnosti za útok se přihlásila dosud neznámí skupina Dekánští mudžáhidové, jejíž název nasvědčuje indickému původu, ale indická oficiální místa ukázala prstem na Islámábád a poukazovala na to, že jediný přeživší terorista je z Pákistánu.

Pákistánský prezident Ásif Alí Zardárí promptně prohlásil, že prokáže-li se účast pákistánských skupin nebo jednotlivců na útocích, okamžitě zasáhne.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa