Teroristé zasáhli Indii v době, kdy tam směřuje nejvíc turistů

Indie
Autor: jos - 
28. 11. 2008
12:39

Radikálové si ke svému brutálnímu útoku vybrali období, kdy do Indie směřuje nejvíc západních turistů. Kolik se tam nyní chystá Čechů?

Do Indie jezdí nejvíce cizinců (a samozřejmě i Čechů) právě v těchto dnech. Turistická sezóna začíná v listopadu a končí v dubnu - tedy v měsících, kdy je tam pro cizince snesitelné počasí.

Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura poskytl Blesku prohlášení, z kterého vyplývá, že ročně navštíví Indii asi 5000 Čechů (asi 1000 si jich koupí zájezd prostřednictvím cestovní kanceláře).

Podle Okamury je zřejmé, že hotely Oberoi a Tadžmahal nebyli teroristy vybrány náhodně - patří mezi nejluxusnější hotely v Indii a při svých cestách do této země tam přespávají nejvlivnější a nejbohatší lidé. Navíc tyto hotely jsou v celé zemi vnímány jako národní chlouba, neboť byly založeny indickými majitely.

Indii letos navštíví přibližně 5,6 milionu zahraničních turistů, což
znamená cca 12% meziroční nárust.

Letos směřovali do Indie již i tři přímé charterové lety z České
republiky s českými turisty, všechny tři lety směřovaly do indického
přímořského města Goa, jižně od terorismem zasažené Bombaje.
Další charterové lety již nejsou nyní v plánu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa