Z bombajského hotelu zachránili 93 hostů

Hořící hotel
Autor: ČTK - 
28. 11. 2008
07:59

VIDEO: Zatím 93 hostů se podařilo policii evakuovat z bombajského hotelu Oberoi, který se stal jedním z cílů série středečních teroristických útoků.

Podle agentury Reuters to v pátek tlampačem před hotelem oznámil indický policejní důstojník.

Do hotelu Oberoi vtrhlo podle svědků dnes ráno ozbrojené armádní komando a brzy nato začala evakuace osob, které v něm byly blokovány nebo zadržovány. V Bombaji ale i více než 36 hodin od série teroristických útoků, které si vyžádaly nejméně 125 mrtvých a 320 zraněných, panuje nepřehledná situace.Nepotvrdily se čtvrteční zprávy, že byl osvobozen hotel Tádžmahal. Policie v pátek oznámila, že v tomto hotelu s více než stoletou tradicí je nejméně jeden ozbrojenec, který může zadržovat dvě nebo tři rukojmí. "Téměř všichni hoteloví hosté a zaměstnanci byli evakuováni," řekl novinářům vysoký armádní důstojník N. Thamburadž. Podle agentury AP se z hotelu ozvaly dvě silné exploze a střelba. Thamburadž v pátek ráno SEČ prohlásil, že protiteroristická operace v Bombaji by měla skončit během několika málo hodin.

Policie zatím zatkla devět mužů, které z útoků podezřívá; dalších sedm údajných teroristů bylo zabito. Deset až 12 ozbrojenců se ale podle armády stále skrývá na několika místech ve městě. Indické média tvrdí, že nejméně tři ze zatčených mužů patří k militantní islamistické skupině Laškare tajjaba, která má základnu v Pákistánu.

Indický premiér Manmóhan Singh ve čtvrtek řekl, že útoky byly pravděpodobně připraveny s napojením na nejmenované teroristické skupiny ze zahraničí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa