Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

Uprchlíka Pitra čeká v Česku 6 let v base

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: ČTK, ap - 
6. dubna 2011
13:00

Další ze stíhaných českých uprchlíků, kteří se ukryli v zahraničí má problém. Tomáš Pitr neuspěl při svém dovolání k Nejvyššímu soudu (NS) proti souhrnnému šestiletému trestu vězení, který dostal za podezřelé obchody s akciemi potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny. Pokud ho Švýcaři vydají z vazby, kde ho zadržují od minulého roku, půjde Pitr sedět.

Pitr tvrdil, že trestní stíhání mělo být zastaveno jako promlčené. Nejvyšší soud označil dovolání jako zjevně neopodstatněné. Rozhodl už v únoru bez veřejného jednání, dnes obsáhlý verdikt zpřístupnil na internetu.


Nejvyšší soud sice zjistil určité dílčí chyby a nesrovnalosti, ale nepovažoval je za důvod k zásahu. "Podstatný je výsledek řízení, který považuje Nejvyšší soud za odpovídající zákonu i zjištěným okolnostem," stojí v rozhodnutí senátu s předsedkyní Blankou Roušalovou.


Pitr údajně v roce 2000 spolu s Michalem Zouharem vyvedl akcie obou firem ze společnosti Agrocredit (AGC), které tím způsobili škodu přes 700 milionů korun. Městský i Vrchní soud v Praze uznaly Pitra vinným z porušování povinnosti při správě cizího majetku, Zouhara z pomoci k tomuto trestnému činu.


Pitrovi soud uložil souhrnný trest, protože byl už v roce 2006 pravomocně odsouzen k pětiletému trestu vězení za daňové delikty z roku 1994. Do vězení nenastoupil a od roku 2007 se skrýval v zahraničí. Nyní Pitr čeká ve švýcarské vazbě na rozhodnutí tamního soudu o vydání do Česka, je tam držen od července minulého roku.

cocococo ( 8. dubna 2011 10:20 )

aby ho taky ve vazbe nebo v vykonu nezhoupli jako Otika!!!Mluvilo se o tom fest.

sakra ( 7. dubna 2011 10:03 )

A kdyby přišel sem,. tak bude velmi brzy volný! A hlavně bez viny. U nás je možné vše!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud