Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Švýcarsko souhlasí s vydáním Pitra. Bude souhlasit Pitr?

Pitrovi se ze Švýcarska nechce.
Pitrovi se ze Švýcarska nechce.  (Autor: Zbyněk Pecák)
Autor: jos - 
17. prosince 2010
14:55

Česko uspělo se svou žádostí o vydání podnikatele Tomáše Pitra, kterého zadrželi švýcarští kriminalisté koncem června ve Svatém Mořici. S trochou nadsázky lze říci, že ještě zbývá souhlas Pitra. Kontroverzní podnikatel se totiž může odvolat.

"Soud první instance schválil vydání Tomáše Pitra do České republiky," sdělil Lidovým novinám mluvčí švýcarského ministerstva spravedlnosti Folco Galli. Uprchlý podnikatel však má ještě třicetidenní lhůtu na odvolání.

Kdo je Tomáš Pitr?

Podnikatel v potravinářském průmyslu byl spolumajitelem několika desítek firem s ročním obratem přes 20 miliard korun, vlastnil výrobce olejů Setuzu, konzervárnu Seliko, Balírny Marila a další firmy. Byl přítelem zavražděného krále posvětí Františka Mrázka. Pojí ho přátelské i obchodní vazby i s uprchlým miliardářem Radovanem Krejčířem.

Po Krejčířově útěku na Seychelské ostrovy byl Pitr mezi prvními, kdo jej navštívil a označil za oběť policejní manipulace. V červnu 2006 byl odsouzen na pět let odnětí svobody za rozsáhlé daňové podvody. Do vězení nikdy nenastoupil, spekulovalo se o jeho pobytu ve Švýcarsku, což se nakonec i potvrdilo.

kofila ( 19. prosince 2010 07:44 )

...šmarjá bobino ty si opravdu myslíš, že nakonec skončí u nás ve vězení?? A dokonce že něco napráská???? Myslíš, že by připustil, aby to odnesl jenom on a nechal ze sebe udělat obětního beránka??? Ten sem nikdy vydaný nebude

gogo ( 18. prosince 2010 17:54 )

Toto je jen farizejský postoj Švýcarska....

bobina ( 18. prosince 2010 15:26 )

a napráská co ví,bude legranda a já si docela ráda počtu! Nějak si pomáhal,nějak se k majetku dostal a co je daleko nejhorší,že takových jako je on jsou desítky a možná stovky a nikomu to nevadí. On to prostě jenom odnese a ti druzí si budou užívat dál a dál nám budou řídit naše konání a naše životy a určovat směr politiky. Pochytat je všechny a od určité částky doložit jak kdo k majetku došspěl bych považovala za nutnost a spravedlivé ! Jenže k tomu nikdy vůle nebude!!!

ovadmoucha ( 17. prosince 2010 21:15 )

Myslíte si, že u nás jsou schopni naši advokáti???Soudy atd.jde jim jen o prachy, Pitr se stejně jen "vysměje" s touto vládou je to jako u "kašpárků".Vždy´t se tam má dobře, proč by se vracel?

husqarnowicz ( 17. prosince 2010 16:25 )

Á, pravda. Zapomněl jsem,přiznávám. Ale to na věci příliš nemění. Ono se to už nějak zařídí,aby byl z báně venku raz dva,vsaďte se!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud